News

Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?

Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk17.05.20244 min.
Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?

Czyżby Netflix szykował się do przedwczesnego zakończenia serialu "Problem trzech ciał"? Choć platforma streamingowa zamówiła kontynuację tej opartej na kultowej powieści science fiction, to zamiast mówić o 2. sezonie, wspomina tylko o "nowych odcinkach" zmierzających do "epickiego zakończenia". Takie sformułowania rodzą obawy, że zamiast planowanych 3-4 sezonów, historia może zostać opowiedziana w znacznie krótszym czasie.

Netflix zamawia kolejne odcinki, ale bez 2. sezonu?

Mamy dobre i złe wieści dla fanów serialu Netflix "Problem trzech ciał" opartego na bestsellerowej powieści Liu Cixina. Platforma streamingowa oficjalnie zamówiła więcej odcinków, ale w komunikacie nie pada słowo "sezon", a jedynie enigmatyczne sformułowanie o "nowych odcinkach zmierzających do epickiego zakończenia".

Dla jednych taka wiadomość może brzmieć optymistycznie – w końcu czytaj dalej tę wciągającą historię z pogranicza fantastyki naukowej i politycznego thrillera osadzonego w realiach wojny dla wyścig zbrojeń. Z drugiej strony, niewykluczone, że zamiast kilku rozplanowanych sezonów, twórcy będą musieli przyspieszyć i skrócić opowieść.

Szczegóły dotyczące liczby sezonów i odcinków mają zostać ujawnione później. Tymczasem w sieci pojawiły się już pierwsze obawy, że Netflix może powtórzyć błędy z finałem "Gry o tron" i pospieszne, niezadowalające zakończenie wątków. Lepiej na to nie liczyć, zwłaszcza że twórcy zapowiadali pierwotnie 3-4 sezony.

Twórcy mówią o "epickim zakończeniu". Skrócona historia?

W oświadczeniu dla mediów współtwórcy "Problemu trzech ciał" David Benioff, D.B. Weiss i Alexander Woo przyznali, że są podekscytowani możliwością opowiedzenia tej historii aż do "epickiego zakończenia". Dodali też, że od kiedy przeczytali ostatnią stronę "wspaniałej trylogii Cixina Liu", marzyli o tym, by przenieść widzów na "koniec wszechświata".

Zacytowane słowa brzmią bardzo prometejsko, jakby rzeczywiście planowano rozwinąć wszystkie wątki z książkowego cyklu na małym ekranie. Mało tego, nawiązanie do "epickiego zakończenia" i "końca wszechświata" może oznaczać zamiar pokazania nawet najbardziej odlotowych pomysłów z finału Problemu trzech ciał.

Z drugiej strony, tego typu górnolotne zapowiedzi stoją w sprzeczności z informacjami o rzekomym skróceniu historii. Chyba że twórcy zamierzają rozlać całą opowieść na mniej niż cztery pierwotnie planowane sezony, a więc i tak zdecydują się na pewne uproszczenia. Na razie można tylko gdybać.

  • Nawiązania do "epickiego zakończenia" i "końca wszechświata" mogą oznaczać, że twórcy pokazą najbardziej odlotowe pomysły z finału powieści.
  • Jeśli jednak historia zostanie skrócona, to i tak widzowie muszą liczyć się z pewnymi uproszczeniami.

Czytaj więcej: Reniferek - Gwiazda serialu wyjaśnia kontrowersyjną scenę z finału

Obawy fanów jak przy słabym finale "Gry o tron"

Zdjęcie Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?

Drugi sezon "Problemu trzech ciał" nie okazał się wielkim hitem na miarę oczekiwań. To wraz z niejasną przyszłością serialu spowodowało, że fani zaczęli się obawiać o jakość dalszej części. W końcu twórcy David Benioff i D.B. Weiss są kozłami ofiarnymi słabego zakończenia "Gry o tron" - ich poprzedniego prestiżowego projektu.

Widzowie mają w pamięci, jak bardzo przyspieszono i uproszczono finałowy sezon kultowego serialu fantasy HBO. Efektem było ogromne rozczarowanie milionów fanów na całym świecie. Teraz boją się, że podobnie będzie przy równie ambitnym i skomplikowanym "Problemie trzech ciał".

Na tym etapie trudno wyrokować, czy takie obawy są uzasadnione. Sporo jednak zależy od tego, ile czasu i przestrzeni twórcy dostaną na odpowiednie rozwinięcie wszystkich wątków tej złożonej historii. Jeśli mieliby skrócić ją do dwóch sezonów, porażka może być niemal pewna.

Pozostaje mieć nadzieję, że wieści o "epickim zakończeniu" dotyczą właśnie pięknego i kompletnego zamknięcia opowieści na przestrzeni co najmniej 3-4 sezonów. Tak czy inaczej, fani kosmicznej produkcji długo jeszcze nie poczują się całkowicie spokojni o przyszłość serialu.

Najczęstsze pytania

Chociaż pierwotnie twórcy planowali 3-4 sezony, to ostatnie doniesienia sugerują, że serial może zostać skrócony do zaledwie dwóch sezonów. Netflix komunikuje jedynie zamówienie "nowych odcinków zmierzających do epickiego zakończenia", nie wspominając o konkretnej liczbie sezonów.

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy "Problemu trzech ciał", są autorami bardzo krytykowanego finałowego sezonu "Gry o tron", który został znacznie przyspieszony i uproszczony. Fani boją się, że może się to powtórzyć w przypadku równie złożonej historii z powieści Liu Cixina.

W komunikacie prasowym Benioff, Weiss i Alexander Woo zapowiadają, że będą mogli opowiedzieć historię "aż do jej epickiego zakończenia" oraz "przenieść widzów na koniec wszechświata", co może sugerować bardzo rozbudowany i wierny oryginałowi finał.

Niestety, pierwszy sezon nie spełnił oczekiwań Netfliksa i nie okazał się tak dużym hitem, jak prawdopodobnie liczono. To także może mieć wpływ na decyzję o ewentualnym skróceniu serialu do zaledwie dwóch sezonów.

Serial Netfliksa jest adaptacją bestsellerowej trylogii science fiction autorstwa chińskiego pisarza Liu Cixina. Książki zdobyły wiele prestiżowych nagród, a ich akcja osadzona jest w realiach wyścigu zbrojeń między USA a Chinami.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Nikodem pankowiak - optymalizacja dla CTR i zamiaru wyszukiwania
  3. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  4. Władca Pierścieni: Pierścienie władzy - Data premiery 2. sezonu nie będzie do końca pewna!
  5. Co odkrył i wynalazł Albert Einstein?
Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk

Jestem entuzjastką zrównoważonego budownictwa i ekologicznych rozwiązań w domu. Na blogu dzielę się wiedzą na temat OZE, energooszczędnych technologii i materiałów budowlanych przyjaznych środowisku. Publikuję artykuły edukacyjne i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu przyjaznych ekosystemu domów.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły