Newsy

Czego spodziewać się po 2. sezonie serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy? Nowy Zeus?

Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk21.02.20247 min.
Czego spodziewać się po 2. sezonie serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy? Nowy Zeus?

Serial "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" zadebiutował na platformie Disney+ pod koniec 2022 roku i zebrał pozytywne recenzje. W zeszłym tygodniu ogłoszono zamówienie 2. sezonu produkcji, więc fani z niecierpliwością czekają na nowe informacje. Twórcy ujawnili, że pracują już nad scenariuszami, a fabuła będzie wierna książce "Morze potworów". Możemy spodziewać się pojawienia nowych postaci z mitologii greckiej oraz kontynuacji wątków z 1. sezonu. Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w rolę Zeusa po śmierci Lance'a Reddicka. Premiera planowana jest jak najszybciej to możliwe.

Praca nad scenariuszami 2. sezonu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy"

Serial "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widzów platformy Disney+, dlatego jeszcze przed premierą pierwszego sezonu rozpoczęto prace nad scenariuszami kolejnych odcinków. Twórcy nie musieli zaczynać od zera, ponieważ przygotowania trwały już wcześniej. Scenarzyści mają za zadanie przenieść na ekran fabułę z książki "Morze potworów", na której będzie oparta kontynuacja przygód Percy'ego Jacksona.

Producent wykonawczy serialu, Rick Riordan, chwali postępy w pokoju scenarzystów. Twierdzi, że scenariusze są w doskonałej formie, a widzowie mogą spodziewać się w drugim sezonie więcej Luke'a, Clarisse i pana D. Riordan nie ukrywa, że nie może się doczekać, by zobaczyć na ekranie także Tysona - ulubionego pegaza Percy'ego.

Planowany powrót postaci z 1. sezonu

Wszystko wskazuje na to, że w kontynuacji przygód bohaterów zobaczymy dobrze znane z pierwszego sezonu postacie. Scenariusze uwzględniają rozwój wątków Luke'a, Clarisse i pana D, którzy odgrywają istotną rolę w mitologii "Percy'ego Jacksona i bogów olimpijskich". Fani mogą liczyć także na pojawienie się Tysona - ulubionego pegaza głównego bohatera.

Fabuła 2. sezonu wierna książce "Morze potworów"

Twórcy serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" - Jon Steinberg i Dan Shotz - zapewniają, że fabuła drugiego sezonu pozostanie wierna książce "Morze potworów". Akcja będzie koncentrować się na wyprawie po Złote Runo. Bohaterowie podejmą wyzwanie uratowania obozu herosów, do którego muszą dostać się przez niebezpieczne Morze Potworów.

Scenarzyści pracują także nad wykorzystaniem materiału z trzeciego i czwartego tomu cyklu, aby budować podwaliny pod kolejne wątki. Można więc oczekiwać pojawienia się nowych postaci i rozwinięcia dotychczas znanych historii.

Szczerze mówiąc, naprawdę fajnie jest po prostu wrócić w ten sposób do pokoju scenarzystów. Będziemy budować dalszą historię, a także szukać w książkach trzeciej, czwartej i piątej (...), jak możemy coś wnieść do tego sezonu, aby dalej rozwijać historię.

Czytaj więcej: Czy bill i frank wrócą w 2. sezonie the last of us: pomysłów nie brakuje przyznaje nick offerman

Kolejni olimpijscy bogowie w 2. sezonie

Serialowa adaptacja cyklu RICKA Riordana od początku koncentruje się na mitologii greckiej i przygodach współczesnych herosów. Nie inaczej będzie w kontynuacji - twórcy zapowiadają pojawienie się kolejnych bogów olimpijskich.

W pierwszym sezonie poznaliśmy już dobrze Zeusa, Posejdona, Atenę, Hadesa oraz Hermesa. Możemy spodziewać się, że ich rolą nie ograniczy się jedynie do krótkich cameo. Z pewnością zobaczymy więcej boskich perypetii najważniejszych postaci greckiego panteonu.

Bóg olimpijski Aktor
Zeus Lance Reddick
Posejdon Timothy Omundson

Pozostaje pytanie, którzy bogowie dołączą do obsady. Mitologia grecka daje sporą swobodę, jeśli chodzi o dobór nowych postaci. Być może zobaczymy m.in. Apollo, Artemidę, Hefajstosa lub nawet Dionizosa.

Możliwy powrót Zeusa w nowej obsadzie

Jedną z najbardziej intrygujących kwestii, jeśli chodzi o drugi sezon "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", pozostaje obsada roli Zeusa. Aktor wcielający się w tę postać, Lance Reddick, zmarł na początku 2023 roku. Twórcy serialu nie podjęli jeszcze decyzji, kto mógłby go zastąpić.

Zeus jest jedną z kluczowych postaci w mitologii greckiej, więc z dużym prawdopodobieństwem pojawi się w kontynuacji przygód Percy'ego Jacksona. Być może przyjmie inną formę lub po prostu wcieli się w niego nowy aktor. Ostateczny wybór obsady wciąż pozostaje otwarty.

Niepewność co do nowego Zeusa

Czego spodziewać się po 2. sezonie serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy? Nowy Zeus?

Śmierć Lance'a Reddicka, odtwórcy roli Zeusa w pierwszym sezonie serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", postawiła twórców w trudnej sytuacji. Na razie nikt nie myśli jeszcze o obsadzeniu kogoś innego w tej roli.

Producent serialu Jon Steinberg przyznaje, że na razie trudno o tym rozmawiać. Twórcy są wdzięczni Reddickowi za stworzenie ikonicznej postaci i trudno będzie znaleźć kogoś na jego miejsce. Kwestia nowego odtwórcy roli Zeusa pozostaje otwarta.

Być może w drugim sezonie bóg piorunów pojawi się w serialu pod inną postacią lub po prostu nie zobaczymy go wcale. Ze względu na kluczową rolę Zeusa trudno jednak wyobrazić sobie kontynuację bez tej postaci, nawet jeśli miałby ją zagrać ktoś nowy.

  • Zeus jest jedną z najważniejszych postaci w mitologii greckiej
  • Śmierć Lance'a Reddicka postawiła twórców przed wyzwaniem obsadzenia roli od nowa
  • Na razie nikt nie myśli o znalezieniu następcy

Możliwa premiera 2. sezonu serialu

Fani serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" z niecierpliwością czekają na kontynuację przygód ulubionych bohaterów. Na razie twórcy nie zdradzili, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery drugiego sezonu na platformie Disney+.

Wiadomo na pewno, że scenarzyści intensywnie pracują nad kolejnymi odcinkami, a realizacja serialu ruszy tak szybko, jak to będzie możliwe. Najprawdopodobniej nowe odcinki zadebiutują najwcześniej pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku.

Dokładna data premiery w dużej mierze zależy od postępów prac na planie serialu i harmonogramów poszczególnych członków ekipy. Disney+ z pewnością będzie chciał wypuścić 2. sezon jak najszybciej, aby zadowolić oczekiwania widzów.

Dostępność 1. sezonu serialu na Disney+

Fani, którzy nie zdążyli obejrzeć jeszcze pierwszego sezonu przygód Percy'ego Jacksona, nie muszą czekać na kontynuację. Wszystkie dotychczasowe odcinki są dostępne na platformie Disney+.

Premiera serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" odbyła się pod koniec 2022 roku. Od tego czasu produkcja zebrała bardzo dobre recenzje i stała się jedną z najchętniej oglądanych pozycji na Disney+.

Osoby, które nie znają jeszcze tej historii lub chcą sobie przypomnieć wydarzenia z 1. sezonu przed premierą nowych odcinków, mogą to z łatwością zrobić. Wystarczy wykupić dostęp do platformy Disney+ i rozpocząć seans.

Przepraszam, nie rozumiem, o co dokładnie prosisz. Czy mógłbyś sprecyzować pytanie? Chciałbym pomóc, ale nie jestem pewien, co masz na myśli mówiąc "Continue but start at the beginning of the sentence".

Podsumowanie

Serial "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, dlatego szybko ogłoszono zamówienie 2. sezonu. Twórcy intensywnie pracują nad scenariuszami na podstawie książki "Morze potworów". Fani mogą spodziewać się więcej dobrze znanych postaci, nowych bogów olimpijskich oraz kontynuacji głównych wątków. Nierozstrzygnięta pozostaje kwestia obsady roli Zeusa po śmierci Lance'a Reddicka.

Premiera 2. sezonu serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" planowana jest jak najszybciej. Tymczasem 1. sezon jest cały czas dostępny na Disney+, więc każdy może nadrobić tę historię lub odświeżyć sobie wydarzenia przed premierą nowych odcinków.

Najczęstsze pytania

Na razie twórcy nie podali dokładnej daty premiery kontynuacji przygód "Percy'ego Jacksona". Wiadomo, że trwają intensywne prace nad scenariuszami i realizacja nowych odcinków ruszy tak szybko, jak to będzie możliwe. Najprawdopodobniej 2. sezon zadebiutuje pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku.

Tak, twórcy zapowiedzieli, że fabuła drugiego sezonu serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" będzie wierna treści książki "Morze potworów". Fani mogą więc spodziewać się ekranizacji przygód z tej konkretnej części cyklu autorstwa Ricka Riordana.

Na razie twórcy nie podjęli jeszcze decyzji, kto mógłby zastąpić zmarłego aktora Lance'a Reddicka w roli Zeusa. Być może bóg piorunów pojawi się w 2. sezonie pod inną postacią lub w ogóle zrezygnują z tej postaci. Na pewno nie będzie to łatwy wybór.

Wszystkie dotychczasowe odcinki serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" są dostępne na platformie Disney+. Osoby, które nie znają jeszcze tej historii, mogą więc bez problemu nadrobić 1. sezon przed premierą kontynuacji.

Twórcy obiecują wprowadzenie kolejnych bogów olimpijskich, choć na razie nie zdradzili dokładnie, o które bóstwa chodzi. Potwierdzili natomiast powrót dobrze znanych bohaterów, takich jak Luke, Clarisse, Pan D. oraz ulubiony pegaz Percy'ego - Tyson.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
  3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk

Jestem entuzjastką zrównoważonego budownictwa i ekologicznych rozwiązań w domu. Na blogu dzielę się wiedzą na temat OZE, energooszczędnych technologii i materiałów budowlanych przyjaznych środowisku. Publikuję artykuły edukacyjne i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu przyjaznych ekosystemu domów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły