Newsy

Freddy Carter o końcu Cienia i kości oraz swoich dalszych planach. Smutno żegnać się z Kazem, ale…

Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki07.01.20247 min.
Freddy Carter o końcu Cienia i kości oraz swoich dalszych planach. Smutno żegnać się z Kazem, ale…

Aktor Freddy Carter, znany polskim widzom z roli Kaza Brekkera w serialu "Cień i kość", udzielił niedawno wywiadu, w którym wypowiedział się na temat pożegnania z tą kultową postacią. Przyznał, że rozstanie było dla niego bolesne, ale stara się patrzeć w przyszłość i czeka na nowe, ekscytujące role. Carter zdradził również kulisy pracy nad wiktoriańskim serialem "Fabryka lalek", w którym wciela się w barwnego studenta medycyny Gideona. Jak widać, aktor dobrze czuje się w kostiumowych produkcjach i ma nadzieję na więcej tego typu angaży.

Freddy Carter żegna się z Kazem z Cienia i kości

Aktor Freddy Carter, który zagrał charyzmatycznego Kaza Brekkera w serialu "Cień i kość", niedawno pożegnał się z tą kultową już postacią. Netflix zdecydował się bowiem nie kontynuować produkcji, ku rozpaczy wielu fanów. Carter w wywiadzie przyznał, że rozstanie było dla niego bolesne.

"Smutno żegnać się z Kazem, ale wiesz, nie mogę się doczekać, co będzie dalej" - powiedział aktor. Jak widać, stara się patrzeć w przyszłość i czeka na nowe, ekscytujące role.

Kasacja serialu Cień i kość

Fani "Cienia i kości" wciąż nie mogą pogodzić się z decyzją Netfliksa o skasowaniu serialu po 2. sezonie. Platforma zrezygnowała również z realizacji spin-offu o tytule "Wrony", który miał skupiać się na losach Kaza i jego gangu.

Okazało się, że 2. sezon cieszył się bardzo dobrą oglądalnością, znacznie lepszą od innych seriali anulowanych przez Netfliksa. Dlatego decyzja wydaje się tym bardziej niezrozumiała i budzi wiele kontrowersji wśród widzów.

Aktor czeka na nowe role podobne do Kaza

Freddy Carter dobrze odnajduje się w produkcjach kostiumowych, czego dowodem jest jego najnowsza rola w serialu "Fabryka lalek". Aktor wciela się tam w barwnego studenta medycyny Gideona, który fascynuje się makabrycznymi widokami.

Carter przyznał, że lubi grać nieco przesadzone, ale charyzmatyczne postacie. Kostiumy i scenografia bardzo mu w tym pomagają:

Bardzo ci dziękuję, że powiedziałaś, że to do mnie pasuje. Z pewnością świetnie się bawię, grając te nieomal przesadzone postacie, a kostiumy i scenografie są dla nas bardzo pomocne, wiesz, po naszej stronie kamery.

Aktor ma nadzieję, że w przyszłości uda mu się zagrać w kolejnych tego typu produkcjach.

Praca nad scenografią

Jak zdradził Carter, ogrom pracy, jaki wkłada ekipa w przygotowanie scenografii i kostiumów, bardzo ułatwia aktorom wczucie się w epokę i odpowiednie oddanie charakteru bohaterów.

Dzięki temu serial ma większy oddźwięk i przyciąga widzów nie tylko fabułą, ale i klimatem minionych czasów.

Czytaj więcej: Wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia do 3. sezonu Burmistrza Kingstown. Stan zdrowia Jeremy'ego Rennera?

Kostiumowe seriale pomagają wcielać się w postać

Freddy Carter chwali sobie pracę przy kostiumowych serialach takich jak "Cień i kość" czy "Fabryka lalek". Jego zdaniem stroje, charakteryzacja i scenografia bardzo pomagają aktorom w odgrywaniu barwnych postaci osadzonych w realiach minionych epok.

Serial Rola
Cień i kość Kaz Brekker
Fabryka lalek Gideon

"W przypadku +Fabryki lalek+ była to ogromna pomoc. Sam wysiłek wyobraźni stał się o wiele łatwiejszy dzięki pracy, którą wykonały inne osoby. I podobnie było z +Cieniem i kością+" - mówi Carter.

Aktor ma nadzieję na kolejne role w serialach kostiumowych. Dobrze czuje się w tym gatunku i pozwala mu to rozwinąć skrzydła aktorskie.

Praca nad scenografią

Carter zwrócił uwagę na ogrom pracy, jaki cały zespół wkłada w przygotowanie odpowiednich dekoracji i kostiumów. To właśnie dzięki temu aktorom łatwiej jest wcielić się w daną postać i epokę.

Scenografia jest kluczowa dla oddania klimatu i pozwala widzom jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie przedstawionym na ekranie.

Miesiące pracy nad scenografią opłacają się

Freddy Carter o końcu Cienia i kości oraz swoich dalszych planach. Smutno żegnać się z Kazem, ale…

Jak podkreślił Freddy Carter, zanim dojdzie do realizacji serialu kostiumowego, miesiącami trwają prace nad scenografią i kostiumami. W przypadku "Fabryki lalek" była to kluczowa kwestia, aby oddać realia wiktoriańskiej Anglii.

Aktor docenił wysiłek ekipy filmowej:

Praca, która toczy się miesiącami za kulisami, aby w ogóle to doszło do skutku, jest tak naprawdę tym, co sprawia, że to ma tak pełny i silny oddźwięk. Oni tworzą atmosferę, w której my tak jakby żyjemy.

Dzięki temu serial odbierany jest pełniej, a widzowie mogą choć na chwilę przenieść się do innych czasów. Carter podkreślił, że bardzo lubi pracować przy takich produkcjach i ma nadzieję na więcej.

Fani smucą się z powodu kasacji Cienia i kości

Decyzja Netfliksa o rezygnacji z kontynuacji "Cienia i kości" wywołała falę niezadowolenia i rozczarowania wśród fanów. Okazało się bowiem, że 2. sezon cieszył się sporą popularnością, większą niż inne seriale skasowane przez platformę.

Sam odtwórca głównej roli, Freddy Carter, również przyznał, że to dla niego bolesne pożegnanie. W końcu serial zapewnił mu ogromną rozpoznawalność i sympatię widzów. Aktor ma jednak nadzieję na nowe, ciekawe projekty.

Kasacja spin-offu Wrony

Netflix zdecydował się także zrezygnować z realizacji spin-offu "Cienia i kości" o tytule "Wrony". Akcja miała skupiać się na losach Kaza Brekkera i jego tytułowego gangu po wydarzeniach z serialu macierzystego.

Fani mieli spore nadzieje związane z tym projektem. Niestety, na razie pozostaną one niespełnione. Być może któraś z platform zdecyduje się kontynuować tę historię w przyszłości.

Freddy Carter gra studenta chirurgii w Fabryce lalek

Freddy Carter nie próżnuje i ma w planach kolejne produkcje. Już od 8 stycznia będzie można oglądać go w serialu "Fabryka lalek", który emitowany jest na kanale Epic Drama.

Aktor wciela się tam w Gideona, ekscentrycznego studenta medycyny interesującego się makabrycznymi aspektami chirurgii. Akcja osadzona jest w wiktoriańskiej Anglii, więc serial również wpisuje się w gatunek kostiumowy, który Carter sobie chwali.

W "Fabryce lalek" występuje także utalentowana Esme Creed-Miles, wcielająca się w tytułową bohaterkę - Iris, która marzy o karierze artystki.

Podsumowanie

W artykule omówiono wywiad udzielony przez aktora Freddy'ego Cartera, w którym poruszył on kwestię pożegnania z serialem "Cień i kość" oraz rolą Kaza Brekkera. Przyznał, że było to dla niego bolesne rozstanie, ale stara się patrzeć w przyszłość i czekać na nowe projekty. Ponadto zdradził kulisy pracy przy serialu kostiumowym "Fabryka lalek", doceniając ogrom wysiłku ekipy przy tworzeniu scenografii.

W materiale omówiono także rozczarowanie fanów decyzją Netfliksa o rezygnacji z kontynuacji "Cienia i kości", pomimo dobrej oglądalności drugiego sezonu. Przybliżono również nową rolę Cartera jako studenta medycyny Gideona w wspomnianej "Fabryce lalek". Aktor ma nadzieję na więcej tego typu angaży w przyszłości.

Artykuł pokazuje, jak ważna jest dbałość o scenografię i kostiumy w przypadku seriali kostiumowych. Pozwalają one aktorom łatwiej wczuć się w epokę, a widzom przenieść w czasie. Carter docenia ten wysiłek i chętnie gra w takich produkcjach. Liczy na więcej ról w tym gatunku w nadchodzących latach.

Materiał stanowi ciekawe podsumowanie wypowiedzi popularnego aktora na temat jego przyszłych planów zawodowych, a także pokazuje rozgoryczenie fanów anulowanymi serialami, które cieszyły się sporą popularnością. Z pewnością jest to temat wart dalszego śledzenia w przyszłości.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Komfort w każdym pomieszczeniu klimatyzacja centralna
  3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki

Jestem pasjonatem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Na blogu dzielę się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w domu. Publikuję artykuły i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu nowoczesnych i przyjaznych środowisku projektów domów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły