Newsy

Gina carano pozywa disneya za zwolnienie z the mandalorian. pomocną dłoń wyciąga elon musk

Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska17.02.20246 min.
Gina carano pozywa disneya za zwolnienie z the mandalorian. pomocną dłoń wyciąga elon musk

Gina Carano, aktorka znana z serialu The Mandalorian, postanowiła pozwać Disneya i Lucasfilm za bezprawne zwolnienie z produkcji. Powodem zwolnienia były kontrowersyjne tweety aktorki wyrażające jej prawicowe poglądy. W pozwaniu gigantów filmowych pomaga jej Elon Musk, który zaoferował wsparcie finansowe. Sprawa ta wzbudza wiele emocji i dyskusji na temat ograniczania wolności słowa przez korporacje. Pozew Giny Carano pokazuje, że wyrażanie opinii w mediach społecznościowych może mieć poważne konsekwencje zawodowe.

Gina Carano pozywa Disneya za zwolnienie z serialu The Mandalorian

Gina Carano, aktorka znana z roli Cary Dune w serialu „The Mandalorian”, postanowiła pozwać studio Disneya i Lucasfilm za bezprawne zwolnienie z produkcji. Stało się to w 2021 roku po tym, jak Carano opublikowała kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych.

Aktorka wcielała się w postać Cary Dune od pierwszego sezonu serialu „The Mandalorian”, który okazał się dużym hitem platformy Disney+. Jej bohaterka zdobyła popularność wśród fanów Gwiezdnych Wojen. Nic więc dziwnego, że decyzja o zwolnieniu Carano spotkała się z mieszanymi reakcjami.

Disney i Lucasfilm jako powód zwolnienia podali „obraźliwe wpisy w mediach społecznościowych”, które ich zdaniem aktorka regularnie publikowała. W efekcie zrezygnowano z planów do realizacji spin-offu „The Mandalorian” z Carano w roli głównej.

Aktorka nie zgadza się z takim obrotem spraw i postanowiła walczyć o swoje dobre imię na drodze sądowej. W pozwie oskarża Disneya i Lucasfilm o bezprawne zwolnienie i dyskryminację ze względu na poglądy polityczne.

Pomoc Elona Muska w pozwie Giny Carano przeciwko Disneyowi

W pozwaniu Disneya i Lucasfilm o bezprawne zwolnienie pomaga Ginie Carano sam Elon Musk. Właściciel Twittera zaoferował pokrycie kosztów procesu sądowego aktorki.

Musk już wcześniej krytykował decyzję o zwolnieniu Carano z serialu po tym, jak wyraziła konserwatywne poglądy. Stwierdził nawet, że banowanie ludzi za ich przekonania polityczne jest „moralnie złe i głęboko głupie”.

Wsparcie ze strony Muska to dla Carano ogromny zastrzyk motywacji do walki o sprawiedliwość. Proces sądowy z tak potężnymi graczami jak Disney i Lucasfilm będzie z pewnością długi i kosztowny. Aktorka liczy jednak, że dotrwa do końca.

Czytaj więcej: Aukcja WOŚP z serialu 1670 hit sieci. Spacer po Wadowicach z ojcem Jakubem, synem Jana Pawła.

Pozew Giny Carano przeciwko Disneyowi i Lucasfilm o dyskryminację

W pozwie złożonym w kalifornijskim sądzie federalnym Gina Carano oskarża Disneya i Lucasfilm o dyskryminację ze względu na poglądy polityczne. Twierdzi, że zwolniono ją wyłącznie za wyrażanie konserwatywnych opinii.

Aktorka wnosi o zasądzenie od studia filmowego odszkodowania w wysokości minimum 75 tys. dolarów. Żąda również nakazu sądowego, który miałby zmusić Lucasfilm do ponownego zatrudnienia jej przy serialu „The Mandalorian”.

W treści pozwu prawnicy porównują działania Disneya i Lucasfilmu do totalitarnego Imperium z Gwiezdnych Wojen, które tłumi inne poglądy. Zarzucają studiom stosowanie praktyk zastraszania i odwetu wobec osób o prawicowych przekonaniach.

Proces sądowy Carano przeciwko Disneyowi i Lucasfilm będzie z pewnością burzliwy i obfitujący w sensacyjne zwroty akcji. Ostateczny wyrok może znacząco wpłynąć na postrzeganie wolności słowa w Hollywood.

Wyrażanie prawicowych poglądów przez Ginę Carano powodem zwolnienia

Gina carano pozywa disneya za zwolnienie z the mandalorian. pomocną dłoń wyciąga elon musk

Bezpośrednią przyczyną zwolnienia Giny Carano z serialu „The Mandalorian” było publikowanie przez nią w mediach społecznościowych wpisów o konserwatywnym i kontrowersyjnym wydźwięku.

Aktorka często wypowiadała się krytycznie na temat epidemii COVID-19 i restrykcji z nią związanych. Wyśmiewała noszenie maseczek i podważała skuteczność szczepień.

Carano zamieściła też post, w którym porównywała traktowanie osób o prawicowych poglądach w USA do prześladowania Żydów w nazistowskich Niemczech. To właśnie ten wpis stał się bezpośrednią przyczyną decyzji Disneya i Lucasfilm o zwolnieniu aktorki.

Studio uznało, że takie konserwatywne, kontrowersyjne wypowiedzi aktorki szkodzą wizerunkowi firmy i całej produkcji. Stąd zdecydowano się na radykalny krok - zerwanie współpracy z Carano.

Plany Disneya i Lucasfilm związane z Giną Carano przed zwolnieniem

Zanim doszło do zwolnienia Giny Carano, Disney i Lucasfilm mieli ambitne plany związane z aktorką w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Po sukcesie serialu „The Mandalorian” studio planowało spin-off zatytułowany „Rangers of the New Republic” z Carano w roli głównej. Aktorka miała wcielić się w postać Cary Dune - ulubienicy fanów.

"Decyzja o zerwaniu współpracy z Giną Carano jest niespodziewana i rozczarowująca. Lucasfilm miał przecież ogromne plany z jej udziałem w przyszłych produkcjach" - anonimowy pracownik Lucasfilm

Niestety kontrowersyjne wpisy aktorki zmusiły studio do zmiany planów. Zaangażowanie kogoś o tak prawicowych poglądach mogłoby zaszkodzić wizerunkowi Disneya i całego uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dlatego pomimo wcześniejszych zamierzeń, Lucasfilm zdecydował się zwolnić Carano z dnia na dzień. Aktorka straciła nie tylko posadę, ale i obiecującą przyszłość w branży filmowej.

Przyszłość serialu The Mandalorian po zwolnieniu Giny Carano

Zwolnienie Giny Carano z serialu „The Mandalorian” nie pozostało bez wpływu na dalsze losy produkcji osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Po tym wydarzeniu przyszłość aktorki jako Cary Dune stanęła pod znakiem zapytania. Jej bohaterka była jedną z ulubionych postaci fanów, więc odejście z obsady było sporym ciosem.

Mimo to, serial będzie kontynuowany bez udziału Carano. Potwierdzono już 4 sezon na platformie Disney+, a aktorka została zastąpiona przez inne gwiazdy.

Sezon 1 2019
Sezon 2 2020
Sezon 3 2021
Sezon 4 2024

Co więcej, Disney ogłosił, że planowany jest także film pełnometrażowy osadzony w realiach serialu. Ma on zastąpić kolejny, 5. sezon produkcji.

Wszystko wskazuje na to, że pomimo odejścia kontrowersyjnej aktorki, „The Mandalorian” wciąż pozostanie jedną z najpopularniejszych produkcji osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Podsumowanie

W artykule omówiono sprawę zwolnienia Giny Carano z serialu „The Mandalorian” przez Disneya i Lucasfilm. Aktorka wcielająca się w postać Cary Dune została usunięta z obsady po kontrowersyjnych wpisach w mediach społecznościowych. Carano postanowiła pozwać studio filmowe, zarzucając dyskryminację i bezprawne zwolnienie. W pozwaniu gigantów filmowych pomaga jej Elon Musk, który zaoferował pokrycie kosztów procesu.

Artykuł przybliża kulisy sprawy, przedstawiając zarówno stanowisko aktorki, jak i Disneya z Lucasfilm. Omawia również wpływ tego incydentu na dalsze losy popularnego serialu „The Mandalorian”. To fascynująca historia pokazująca, jak wyrażanie opinii w mediach społecznościowych może mieć daleko idące konsekwencje.

Najczęstsze pytania

Gina Carano została zwolniona przez Disneya i Lucasfilm z serialu „The Mandalorian” w 2021 roku. Powodem były kontrowersyjne i obraźliwe wpisy aktorki publikowane w mediach społecznościowych. Dotyczyły one m.in. epidemii COVID-19, osób transpłciowych oraz porównywały sytuację republikanów w USA do prześladowania Żydów.

Aktorka uznała decyzję Disneya i Lucasfilm za bezprawną i motywowaną politycznie. Postanowiła pozwać studio filmowe, oskarżając je o dyskryminację z powodu jej prawicowych poglądów. W pozwaniu gigantów filmowych pomaga jej Elon Musk, który zaoferował pokrycie kosztów procesu.

W pozwie złożonym w kalifornijskim sądzie federalnym Gina Carano domaga się co najmniej 75 tys. dolarów odszkodowania. Ponadto żąda nakazu sądowego zmuszającego Lucasfilm do przywrócenia jej do obsady serialu „The Mandalorian”.

Przed zwolnieniem Carano ze względu na kontrowersyjne wpisy, Disney i Lucasfilm planowali spin-off serialu „The Mandalorian” zatytułowany „Rangers of the New Republic”. Aktorka miała powrócić w nim jako uwielbiana przez fanów Cara Dune.

Mimo odejścia aktorki, produkcja będzie kontynuowana - potwierdzono już 4. sezon oraz film pełnometrażowy. Jednak przyszłość postaci granej przez Carano stoi pod znakiem zapytania. Jej bohaterka była ulubienicą fanów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
  3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska

Jako architektka wnętrz, na blogu dzielę się pomysłami na ciekawe i funkcjonalne aranżacje domu i mieszkania. Publikuję inspiracje, porady oraz opisy konkretnych rozwiązań, które sprawdzą się w codziennym życiu. Chcę pomóc Czytelnikom stworzyć przytulną i wyjątkową przestrzeń do życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły