Blog

Porady jak zmienić zwykły dom w inteligentny

Na początek zastosuj w głośnik DIY 

Jedną z krytycznych funkcji inteligentnego domu jest sterowanie wszystkimi procesami za pomocą poleceń głosowych. Możesz to zrobić za pomocą wirtualnych asystentów, takich jak „Asystent Google” lub „Amazon Alexa”. Na przykład możesz używać poleceń głosowych, takich jak „Alexa, włącz/wyłącz światła w kuchni”, „Ok Google, włącz muzykę” lub podobnych poleceń, aby wykonywać różne funkcje w inteligentnym domu.

Dzięki inteligentnym głośnikom możesz sterować oświetleniem, klimatyzatorami, termostatami, telewizorami i szeroką gamą funkcji. Głośniki te ułatwiają sterowanie urządzeniami w Twoim inteligentnym domu.

Stwórz swój inteligentny domowy hub za pomocą Raspberry Pi dla DIY

Jedną z kluczowych części inteligentnego domu jest centrum inteligentnego domu. Ten hub pozwoli Ci zintegrować wszystkie Twoje inteligentne urządzenia różnych kategorii i producentów oraz umożliwi zdalne sterowanie nimi. Ponadto centrum inteligentnego domu umożliwia współpracę tych inteligentnych urządzeń. Dzięki temu możesz jednocześnie wykonywać różne funkcje za pomocą wielu inteligentnych urządzeń w swoim inteligentnym domu.

Na przykład centrum inteligentnego domu umożliwia wykrywaczowi ruchu wyzwalanie niektórych funkcji w innych inteligentnych urządzeniach w inteligentnym domu, takich jak odtwarzanie muzyki przez system audio w pobliżu drzwi wejściowych w celu powitania gości lub włączanie światła, gdy ktoś wejdzie do pokoju. Co więcej, centrum inteligentnego domu umożliwia używanie poleceń głosowych do wykonywania wielu funkcji jednocześnie.

Przekształć swoją starą kamerę internetową w inteligentną kamerę bezpieczeństwa

Inteligentne kamery bezpieczeństwa oferują dużą wygodę. Możesz monitorować, co dzieje się w Twoim domu, nawet gdy jesteś poza domem, za pomocą smartfona. Ale instalacja inteligentnego systemu kamer bezpieczeństwa jest bardzo kosztowna dletego możesz wykorzystać swoją kamerkę internetową. Wystarczy, że ściągniesz odpowiednie oprogramowanie a już bez problemu będziesz posiadać podgląd ze smatfona kiedy Cie tylko tego potrzebujesz. 

DIY Philips Hue Lights

Philips jest jedną z firm, które od wielu lat rozwijają technologie inteligentnego domu. Jednym z ich najpopularniejszych produktów do inteligentnego domu są żarówki Philips Hue i paski LED z obsługą Wi-Fi.

Lampy i paski LED Philips Hue są popularne ze względu na ich wysoce konfigurowalne wzory oświetlenia, dokładność kolorów światła i aplikację mobilną, z której można korzystać ze smartfona. Ale te światła są drogie.

Możesz jednak z łatwością stworzyć własne paski świetlne Hue. Do tego nie musisz być ekspertem od elektroniki ani mieć umiejętności lutowania. Jeśli wiesz, jak używać śrubokręta, może to wystarczyć do tego projektu DIY.

Aby stworzyć własne paski świetlne LED Philips Hue, musisz kupić tanią taśmę LED i jeden kompatybilny kontroler LED z Wi-Fi Hue. Następnie możesz je kupić od Alibaba, Amazon lub innych sprzedawców internetowych.

Tylko od Ciebie zależy kiedy porozmaiwamy

superbet promocja