Kiedy ślub? Serial od CANAL+. Maria Dębska i Eryk Kulm mówią o Grywaniu ludzi bez filtra.

Kiedy ślub? Serial od CANAL+. Maria Dębska i Eryk Kulm mówią o Grywaniu ludzi bez filtra.
Autor Eryk Walczak
Eryk Walczak10.02.2024 | 7 min.

Nowy serial "Kiedy ślub?" od CANAL+ przedstawia historię zwyczajnych polskich trzydziestolatków. Główne role grają dobrze znana aktorka Maria Dębska oraz Eryk Kulm Jr. W wywiadzie opowiadają oni o tym, co wyróżnia tę produkcję - przede wszystkim normalność i autentyczność przedstawionych postaci. Serial opowiada o parze, która jest ze sobą już 13 lat, jednak ich związek powoli się rozpada. Aktorzy dzielą się wrażeniami z planu i mówią o tym, jak budowali chemię odgrywając długoletnią parę. Podkreślają, że w tej produkcji nie ma typowych serialowych filtrów - bohaterowie są pokazani zwyczajnie, bez makijażu i obcasów. Jest to świeże spojrzenie na codzienne życie przeciętnych trzydziestolatków.

Maria Dębska i Eryk Kulm o serialu "Kiedy ślub?"

Nowy serial CANAL+ "Kiedy ślub?" to polska produkcja opowiadająca o grupie przyjaciół, którzy zbliżają się do trzydziestki. W rolach głównych występują znani aktorzy Maria Dębska i Eryk Kulm Jr, wcielający się w parę Wandę i Tomka. Serial skupia się na ich związku, który trwa już 13 lat, jednak zaczyna się rozpadać. W wywiadzie aktorzy opowiadają o swoich wrażeniach z planu serialu.

Jak przyznają, na początku mieli pewne obawy, czy uda im się przekonująco zagrać parę po tak długim stażu. Musieli budować między sobą chemię i bliskość od podstaw. Jednak dzięki wcześniejszej znajomości i podobnym wartościom, które wyznają, udało im się wiarygodnie sportretować bohaterów.

Zarówno Dębska, jak i Kulm docenili przede wszystkim normalność i przyziemność serialu. W przeciwieństwie do wielu produkcji, tutaj bohaterowie są pokazani bez filtrów i zbędnego blichtru. Ich codzienne życie jest pełne zwyczajnych, przyziemnych momentów. Dla aktorów była to miła odmiana po typowych, wyidealizowanych serialowych postaciach.

Autentyczność i realizm fabuły

Zarówno Dębska, jak i Kulm zgodnie podkreślają, że największą zaletą serialu "Kiedy ślub?" jest autentyczność i realizm przedstawionej historii. Twórcy uniknęli schematów znanych z typowych produkcji telewizyjnych.

Bohaterowie prowadzą normalne życie, mają realne problemy i dylematy. Codziennie budzą się bez makijażu, chodzą po domu w szlafrokach i nie noszą obcasów. Takie drobne detale sprawiają, że łatwiej jest utożsamić się z postaciami.

Serial opowiada o prawdziwych emocjach i relacjach międzyludzkich. Ukazuje związek, który powoli zaczyna się rozpadać po latach wspólnego życia. To tematyka bliska wielu widzom, dlatego produkcja Canal+ spotkała się z tak dobrym odbiorem.

Aktorzy o budowaniu chemii na planie

Aktorzy przyznają, że na początku mieli pewne obawy dotyczące odgrywania pary po 13 latach związku. Zależało im, aby widzowie uwierzyli w ich relację i odczuli łączącą ich więź.

Dlatego dbali o budowanie chemii również poza planem zdjęciowym. Dużo rozmawiali, poznawali się, szukali wspólnych tematów. Ta praca nad rolami zaowocowała na ekranie - ich bohaterowie tworzą zgrany i przekonujący duet.

To dość duże wyzwanie, żeby wejść na plan i zagrać ludzi, którzy są ze sobą tak długo. Musieliśmy budować tę bliskość od podstaw. Na szczęście dobrze się dogadujemy z Erykiem i udało nam się wiarygodnie oddać relację Wandy i Tomka - mówi Maria Dębska.

Praca nad rolą w długoletnim związku

Aktorzy musieli także zwrócić uwagę na detale świadczące o wieloletniej zażyłości pary. Dbano o gesty czy sposób, w jaki bohaterowie na siebie patrzą i do siebie zwracają.

Jak przyznaje Dębska, kluczowe było sportretowanie komfortu i swobody we wspólnym życiu. Po latach pamięta się ciało drugiej osoby niemal jak własne. Zbudowanie takiej bliskości było największym wyzwaniem dla aktorów.

Czytaj więcej: Czy bill i frank wrócą w 2. sezonie the last of us: pomysłów nie brakuje przyznaje nick offerman

Wanda i Tomek - para w kryzysie po 13 latach

Główni bohaterowie, Wanda i Tomek, są ze sobą od czasów liceum. Przeżyli wspólnie wiele ważnych momentów, jednak po 13 latach ich uczucie zaczyna gasnąć.

Wanda postanawia zakończyć związek, ku zaskoczeniu Tomka, który myślał już o oświadczynach. Serial pokazuje ich próby radzenia sobie z rozstaniem i poszukiwanie nowych dróg życiowych.

To tematyka bardzo uniwersalna i bliska wielu widzom, którzy być może przechodzili podobny kryzys. Dlatego historia Wandy i Tomka spotkała się z tak pozytywnym odbiorem.

Uniwersalne emocje

Rozpad długoletniego związku to sytuacja pełna emocji - smutku, złości, poczucia straty. Ale także ulgi i nadziei na nowy początek. Te uczucia są bardzo uniwersalne i ponadczasowe.

Dlatego widzowie, nawet ci, którzy osobiście nie przechodzili podobnego kryzysu, mogą utożsamić się z losem Wandy i Tomka. Ich historia pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji na temat relacji międzyludzkich.

Serial "Kiedy ślub?" jest często porównywany do zagranicznych produkcji pokroju "Dziewczyn" czy "Fleabag". Łączy je podobny, lekki ton i skupienie na losach zwyczajnych ludzi. Jednak akcja osadzona jest w polskich realiach i dotyczy problemów bliskich rodzimym widzom.

Dlatego często określa się tę produkcję mianem polskiej odpowiedzi na popularne seriale obyczajowe z Zachodu. Pokazuje ona codzienne życie współczesnych trzydziestolatków w relacjach, pracy, poszukiwaniu swojego miejsca.

Serial odwołuje się do uniwersalnych uczuć i problemów, z którymi mierzą się bohaterowie. Jednak osadza je w lokalnym kontekście, bliskim polskiej widowni. Stanowi świeże spojrzenie na współczesną polską rzeczywistość.

Zwyczajni ludzie bez filtrów i makijażu

Aktorzy grający główne role podkreślają, że "Kiedy ślub?" to serial pełen autentyczności. Twórcy pokazują zwyczajnych ludzi bez przesadnego idealizowania.

Bohaterki budzą się z podpuchniętymi oczami, chodzą po domu w szlafrokach i swobodnych strojach. Nie przypominają glamour modeli, a normalne kobiety z sąsiedztwa.

Ten realizm w budowaniu postaci to duża zmiana w stosunku do wielu produkcji telewizyjnych, gdzie bohaterki zawsze wyglądają idealnie. Stanowi powiew świeżości i jest bliższe rzeczywistości.

Brak filtrów

Aktorzy doceniają fakt, że w "Kiedy ślub?" nie ma typowych serialowych filtrów. Kamery pokazują ich takimi, jakimi są naprawdę, bez retuszu i upiększania.

Dzięki temu łatwiej jest widzom utożsamić się z bohaterami, którzy wydają się bliżsi prawdziwym ludziom. Serial nie kreuje sztucznych wzorców nie do osiągnięcia, a pokazuje zwyczajne życie.

Rozpad długoletniego związku w soczewce serialu

Głównym wątkiem serialu jest rozpad związku Wandy i Tomka, którzy byli razem od ponad 13 lat. Ich historia pokazuje, jak z biegiem lat uczucie może gasnąć i jak trudno odbudować dawną zażyłość.

Ten wątek romantyczny stanowi soczewkę, przez którą twórcy analizują różne aspekty relacji międzyludzkich. Pokazują jak zmienia się dynamiczna w długoletnich związkach i jak trudno z tego wybrnąć.

Dzięki temu serial dotyka problemów uniwersalnych, z którymi mierzą się ludzie na całym świecie. Oparta na emocjach fabuła sprawia, że produkcja Canal+ to serial, który może poruszyć widza na wielu płaszczyznach.

Podsumowanie

Nowy serial CANAL+ "Kiedy ślub?" z Marią Dębską i Erykiem Kulmem Jr w rolach głównych opowiada o losach zwyczajnych polskich trzydziestolatków. Jest to produkcja pełna autentyczności, pokazująca realne życie bez typowych serialowych filtrów. Aktorzy wcielają się w parę będącą ze sobą 13 lat, której związek powoli się rozpada. Ich gra, chemia na planie i dbałość o detale świadczące o bliskości budują wiarygodność postaci. Serial porusza uniwersalne problemy i uczucia, trafiając tym samym do szerokiego grona widzów.

Produkcja Canal+ jest często określana mianem polskiej odpowiedzi na zagraniczne hity pokroju "Dziewczyn" czy "Fleabag". Łączy je lekki, codzienny ton i skupienie na zwykłych ludziach. Jednak osadza tematykę w polskich realiach, przez co jest bliższa rodzimej widowni. Stanowi ciekawe spojrzenie na współczesnych trzydziestolatków szukających swojego miejsca w życiu i zmagających się z problemami zawodowymi i uczuciowymi.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  3. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  4. Co odkrył i wynalazł Albert Einstein?
  5. Pompa ciepła i fotowoltaika - oszczędne rozwiązania dla domu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Eryk Walczak
Eryk Walczak

Od wielu lat interesuję się zagadnieniami związanymi z budownictwem i wykańczaniem wnętrz. Na blogu publikuję porady, inspiracje i opisy konkretnych rozwiązań związanych z aranżacją i wyposażeniem domu lub mieszkania. Dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

0