Newsy

Kiedy ślub? Serial od CANAL+. Maria Dębska i Eryk Kulm mówią o Grywaniu ludzi bez filtra.

Autor Eryk Walczak
Eryk Walczak10.02.20247 min.
Kiedy ślub? Serial od CANAL+. Maria Dębska i Eryk Kulm mówią o Grywaniu ludzi bez filtra.

Nowy serial "Kiedy ślub?" od CANAL+ przedstawia historię zwyczajnych polskich trzydziestolatków. Główne role grają dobrze znana aktorka Maria Dębska oraz Eryk Kulm Jr. W wywiadzie opowiadają oni o tym, co wyróżnia tę produkcję - przede wszystkim normalność i autentyczność przedstawionych postaci. Serial opowiada o parze, która jest ze sobą już 13 lat, jednak ich związek powoli się rozpada. Aktorzy dzielą się wrażeniami z planu i mówią o tym, jak budowali chemię odgrywając długoletnią parę. Podkreślają, że w tej produkcji nie ma typowych serialowych filtrów - bohaterowie są pokazani zwyczajnie, bez makijażu i obcasów. Jest to świeże spojrzenie na codzienne życie przeciętnych trzydziestolatków.

Maria Dębska i Eryk Kulm o serialu "Kiedy ślub?"

Nowy serial CANAL+ "Kiedy ślub?" to polska produkcja opowiadająca o grupie przyjaciół, którzy zbliżają się do trzydziestki. W rolach głównych występują znani aktorzy Maria Dębska i Eryk Kulm Jr, wcielający się w parę Wandę i Tomka. Serial skupia się na ich związku, który trwa już 13 lat, jednak zaczyna się rozpadać. W wywiadzie aktorzy opowiadają o swoich wrażeniach z planu serialu.

Jak przyznają, na początku mieli pewne obawy, czy uda im się przekonująco zagrać parę po tak długim stażu. Musieli budować między sobą chemię i bliskość od podstaw. Jednak dzięki wcześniejszej znajomości i podobnym wartościom, które wyznają, udało im się wiarygodnie sportretować bohaterów.

Zarówno Dębska, jak i Kulm docenili przede wszystkim normalność i przyziemność serialu. W przeciwieństwie do wielu produkcji, tutaj bohaterowie są pokazani bez filtrów i zbędnego blichtru. Ich codzienne życie jest pełne zwyczajnych, przyziemnych momentów. Dla aktorów była to miła odmiana po typowych, wyidealizowanych serialowych postaciach.

Autentyczność i realizm fabuły

Zarówno Dębska, jak i Kulm zgodnie podkreślają, że największą zaletą serialu "Kiedy ślub?" jest autentyczność i realizm przedstawionej historii. Twórcy uniknęli schematów znanych z typowych produkcji telewizyjnych.

Bohaterowie prowadzą normalne życie, mają realne problemy i dylematy. Codziennie budzą się bez makijażu, chodzą po domu w szlafrokach i nie noszą obcasów. Takie drobne detale sprawiają, że łatwiej jest utożsamić się z postaciami.

Serial opowiada o prawdziwych emocjach i relacjach międzyludzkich. Ukazuje związek, który powoli zaczyna się rozpadać po latach wspólnego życia. To tematyka bliska wielu widzom, dlatego produkcja Canal+ spotkała się z tak dobrym odbiorem.

Aktorzy o budowaniu chemii na planie

Aktorzy przyznają, że na początku mieli pewne obawy dotyczące odgrywania pary po 13 latach związku. Zależało im, aby widzowie uwierzyli w ich relację i odczuli łączącą ich więź.

Dlatego dbali o budowanie chemii również poza planem zdjęciowym. Dużo rozmawiali, poznawali się, szukali wspólnych tematów. Ta praca nad rolami zaowocowała na ekranie - ich bohaterowie tworzą zgrany i przekonujący duet.

To dość duże wyzwanie, żeby wejść na plan i zagrać ludzi, którzy są ze sobą tak długo. Musieliśmy budować tę bliskość od podstaw. Na szczęście dobrze się dogadujemy z Erykiem i udało nam się wiarygodnie oddać relację Wandy i Tomka - mówi Maria Dębska.

Praca nad rolą w długoletnim związku

Aktorzy musieli także zwrócić uwagę na detale świadczące o wieloletniej zażyłości pary. Dbano o gesty czy sposób, w jaki bohaterowie na siebie patrzą i do siebie zwracają.

Jak przyznaje Dębska, kluczowe było sportretowanie komfortu i swobody we wspólnym życiu. Po latach pamięta się ciało drugiej osoby niemal jak własne. Zbudowanie takiej bliskości było największym wyzwaniem dla aktorów.

Czytaj więcej: Czy bill i frank wrócą w 2. sezonie the last of us: pomysłów nie brakuje przyznaje nick offerman

Wanda i Tomek - para w kryzysie po 13 latach

Główni bohaterowie, Wanda i Tomek, są ze sobą od czasów liceum. Przeżyli wspólnie wiele ważnych momentów, jednak po 13 latach ich uczucie zaczyna gasnąć.

Wanda postanawia zakończyć związek, ku zaskoczeniu Tomka, który myślał już o oświadczynach. Serial pokazuje ich próby radzenia sobie z rozstaniem i poszukiwanie nowych dróg życiowych.

To tematyka bardzo uniwersalna i bliska wielu widzom, którzy być może przechodzili podobny kryzys. Dlatego historia Wandy i Tomka spotkała się z tak pozytywnym odbiorem.

Uniwersalne emocje

Rozpad długoletniego związku to sytuacja pełna emocji - smutku, złości, poczucia straty. Ale także ulgi i nadziei na nowy początek. Te uczucia są bardzo uniwersalne i ponadczasowe.

Dlatego widzowie, nawet ci, którzy osobiście nie przechodzili podobnego kryzysu, mogą utożsamić się z losem Wandy i Tomka. Ich historia pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji na temat relacji międzyludzkich.

Serial "Kiedy ślub?" jest często porównywany do zagranicznych produkcji pokroju "Dziewczyn" czy "Fleabag". Łączy je podobny, lekki ton i skupienie na losach zwyczajnych ludzi. Jednak akcja osadzona jest w polskich realiach i dotyczy problemów bliskich rodzimym widzom.

Dlatego często określa się tę produkcję mianem polskiej odpowiedzi na popularne seriale obyczajowe z Zachodu. Pokazuje ona codzienne życie współczesnych trzydziestolatków w relacjach, pracy, poszukiwaniu swojego miejsca.

Serial odwołuje się do uniwersalnych uczuć i problemów, z którymi mierzą się bohaterowie. Jednak osadza je w lokalnym kontekście, bliskim polskiej widowni. Stanowi świeże spojrzenie na współczesną polską rzeczywistość.

Zwyczajni ludzie bez filtrów i makijażu

Kiedy ślub? Serial od CANAL+. Maria Dębska i Eryk Kulm mówią o Grywaniu ludzi bez filtra.

Aktorzy grający główne role podkreślają, że "Kiedy ślub?" to serial pełen autentyczności. Twórcy pokazują zwyczajnych ludzi bez przesadnego idealizowania.

Bohaterki budzą się z podpuchniętymi oczami, chodzą po domu w szlafrokach i swobodnych strojach. Nie przypominają glamour modeli, a normalne kobiety z sąsiedztwa.

Ten realizm w budowaniu postaci to duża zmiana w stosunku do wielu produkcji telewizyjnych, gdzie bohaterki zawsze wyglądają idealnie. Stanowi powiew świeżości i jest bliższe rzeczywistości.

Brak filtrów

Aktorzy doceniają fakt, że w "Kiedy ślub?" nie ma typowych serialowych filtrów. Kamery pokazują ich takimi, jakimi są naprawdę, bez retuszu i upiększania.

Dzięki temu łatwiej jest widzom utożsamić się z bohaterami, którzy wydają się bliżsi prawdziwym ludziom. Serial nie kreuje sztucznych wzorców nie do osiągnięcia, a pokazuje zwyczajne życie.

Rozpad długoletniego związku w soczewce serialu

Głównym wątkiem serialu jest rozpad związku Wandy i Tomka, którzy byli razem od ponad 13 lat. Ich historia pokazuje, jak z biegiem lat uczucie może gasnąć i jak trudno odbudować dawną zażyłość.

Ten wątek romantyczny stanowi soczewkę, przez którą twórcy analizują różne aspekty relacji międzyludzkich. Pokazują jak zmienia się dynamiczna w długoletnich związkach i jak trudno z tego wybrnąć.

Dzięki temu serial dotyka problemów uniwersalnych, z którymi mierzą się ludzie na całym świecie. Oparta na emocjach fabuła sprawia, że produkcja Canal+ to serial, który może poruszyć widza na wielu płaszczyznach.

Podsumowanie

Nowy serial CANAL+ "Kiedy ślub?" z Marią Dębską i Erykiem Kulmem Jr w rolach głównych opowiada o losach zwyczajnych polskich trzydziestolatków. Jest to produkcja pełna autentyczności, pokazująca realne życie bez typowych serialowych filtrów. Aktorzy wcielają się w parę będącą ze sobą 13 lat, której związek powoli się rozpada. Ich gra, chemia na planie i dbałość o detale świadczące o bliskości budują wiarygodność postaci. Serial porusza uniwersalne problemy i uczucia, trafiając tym samym do szerokiego grona widzów.

Produkcja Canal+ jest często określana mianem polskiej odpowiedzi na zagraniczne hity pokroju "Dziewczyn" czy "Fleabag". Łączy je lekki, codzienny ton i skupienie na zwykłych ludziach. Jednak osadza tematykę w polskich realiach, przez co jest bliższa rodzimej widowni. Stanowi ciekawe spojrzenie na współczesnych trzydziestolatków szukających swojego miejsca w życiu i zmagających się z problemami zawodowymi i uczuciowymi.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Funkcjonalność i estetyka klinarty pod drzwi wejściowe
  3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Eryk Walczak
Eryk Walczak

Od wielu lat interesuję się zagadnieniami związanymi z budownictwem i wykańczaniem wnętrz. Na blogu publikuję porady, inspiracje i opisy konkretnych rozwiązań związanych z aranżacją i wyposażeniem domu lub mieszkania. Dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły