Newsy

Kolejny aktor z Gry o tron crisis: Rola złoczyńcy nie pomogła.

Autor Eryk Walczak
Eryk Walczak05.01.20246 min.
Kolejny aktor z Gry o tron crisis: Rola złoczyńcy nie pomogła.

Serial "Gra o tron" przyniósł światową sławę wielu aktorom, jednak dla niektórych z nich rola w globalnym hicie okazała się przekleństwem. Iwan Rheon, który znakomicie wcielił się w sadystycznego Ramsaya Boltona, po zakończeniu produkcji miał poważne problemy ze znalezieniem nowych angaży. Castingi proponowały mu wyłącznie podobne role antagonistów. Aktor wyznał, że po Grze o tron pragnął zagrać pozytywną postać, ale to okazało się niezwykle trudne. Nie on jedyny zresztą narzekał, że rola w globalnym hicie HBO utrudniła dalszą karierę.

Iwan Rheon o problemach po Grze o tron

Serial "Gra o tron" przyniósł światową sławę wielu aktorom, ale dla niektórych z nich okazał się przekleństwem. Jednym z artystów, którzy po zakończeniu produkcji mieli kłopoty ze znalezieniem nowych angaży, był Iwan Rheon. Aktor wcielił się w jedną z najbardziej kultowych postaci serialu - okrutnego i bezwzględnego Ramsaya Boltona. Jak się okazuje, rola sadystycznego antagonisty utrudniła mu dalszą karierę.

Iwan Rheon grał Ramsaya Boltona w latach 2013-2016. Po zakończeniu przygody z "Grą o tron" aktor przyznał, że miał ogromne problemy ze znalezieniem nowych projektów. Castingi oferowały mu wyłącznie podobne role złoczyńców i psychopatów. Tymczasem Rheon marzył o zagraniu pozytywnej postaci.

"Nie da się na to spojrzeć inaczej. Ze względu na skalę serialu, zrobił on wiele dla mojej kariery. Ale przyniósł też wiele barier. Nagle dostajesz wiele propozycji ról, w których chcą, żebyś robił to samo. Myślałem: 'Czy mógłbym zagrać miłego faceta? Proszę?'" - wyznał aktor w rozmowie z Radio Times.

Aktorzy z Gry o tron zmagają się z podobnymi problemami

Niestety, Iwan Rheon nie jest jedynym aktorem z "Gry o tron", który po zakończeniu serialu miał trudności w znalezieniu nowych, ciekawych ról. Wielu artystów skarży się, że rola w globalnym hicie HBO okazała się dla nich przekleństwem i zaszkodziła karierze.

Podobne problemy zostały zgłoszone m.in. przez Lennę Headey, która wcielała się w Cersei Lannister. Aktorka wyznała, że przez jakiś czas po zakończeniu serialu w ogóle nie dostawała żadnych propozycji. Twierdziła, że branża filmowa obawiała się angażować ją do nowych projektów.

Z kolei John Bradley, odtwórca roli Sama Tarly'ego, przyznał, że castingi w ogóle nie chciały z nim ryzykować. Jego zdaniem, aktorzy z tak globalnego hitu jak "Gra o tron" są postrzegani przez producentów jako artyści "jednej roli". Dlatego mają problemy z otrzymywaniem ciekawych propozycji po zakończeniu serialu.

Aktorzy proszą o inne role

Aktorzy, którzy zdobyli popularność dzięki "Grze o tron" coraz częściej apelują do filmowców, by dawali im szansę zagrać w innym rejestrze. Chcą udowodnić, że potrafią wcielić się także w pozytywne postaci, a nie tylko antagonistów.

"Mam nadzieję, że ludzie dadzą mi szansę i zobaczą mnie w innych, jaśniejszych rolach. Chciałbym pokazać, że potrafię grać także miłych facetów" - stwierdził Iwan Rheon. Podobnego zdania jest Sophie Turner, która po latach gry w serialu marzy o komediowych rolach. Aktorzy liczą, że z biegiem czasu uda im się przełamać skojarzenie z serialowymi postaciami i rozwinąć skrzydła w nowych projektach.

Czytaj więcej: Obsada Apples Never Fall – zdjęcia z miniserialu wg powieści Liane Moriarty

Serial HBO przyniósł aktorom także bariery

Mimo że "Gra o tron" zapewniła obsadzie światowy rozgłos i status gwiazd, okazało się, że globalny hit ma też swoją ciemną stronę. Wielu aktorom rola w kultowym serialu HBO przyniosła nie tylko same korzyści. Spowodowała również, że castingi zaczęły postrzegać ich wyłącznie przez pryzmat serialowych postaci.

"Gra o tron" na zawsze wypaliła piętno na aktorach i skazała ich na odgrywanie podobnych ról. Dlatego dla wielu z nich udział w globalnym hicie okazał się przekleństwem, które zamknęło im drzwi do innych ciekawych projektów. Aktorzy coraz głośniej mówią o tym problemie i apelują do filmowców, by dali im szansę pokazania innych rejestrów aktorskich.

Rola w hicie może być przeszkodą w dalszej karierze

Kolejny aktor z Gry o tron crisis: Rola złoczyńcy nie pomogła.

Przykład aktorów z "Gry o tron" pokazuje, że rola w globalnym hicie nie zawsze jest spełnieniem marzeń i gwarancją wielkiej kariery. Często bywa wręcz przeciwnie - udział w kultowym serialu może zaszkodzić dalszej drodze zawodowej artysty.

Aktorzy są w oczach filmowców utożsamiani z serialowymi postaciami, przez co mają problemy z otrzymywaniem ciekawych, zróżnicowanych propozycji ról. Zostają zakwalifikowani do jednej szufladki i muszą zmagać się ze skojarzeniem z poprzednią kreacją. Dlatego rola marzeń w globalnym hicie może paradoksalnie okazać się przekleństwem dla dalszej kariery.

Aby temu zapobiec, aktorzy powinni jak najszybciej starać się zdobywać angaże pozwalające im pokazać inne oblicza talentu. Tylko w ten sposób zdołają "wyleczyć" widzów i filmowców z silnego skojarzenia z poprzednią kultową rolą. Inaczej na zawsze pozostaną zakładnikami własnego sukcesu.

Podsumowanie

Serial "Gra o tron" przyniósł sławę wielu aktorom, lecz dla części z nich okazał się przekleństwem. Iwan Rheon znakomicie zagrał Ramsaya Boltona, jednak po zakończeniu produkcji miał problemy z otrzymywaniem nowych, ciekawych propozycji ról. Castingi oferowały mu głównie podobne wcielenia antagonistów. Aktor wyznał, że marzył o zagraniu pozytywnej postaci, ale okazało się to niezwykle trudne.

Rheon nie jest odosobniony. Wielu aktorów z "Gry o tron" narzeka, że rola w globalnym hicie utrudniła im dalszą karierę. Zostali zaszufladkowani i kojarzeni głównie z serialowymi postaciami. Dlatego mają problemy z otrzymywaniem nowych, ciekawych propozycji. Coraz głośniej apelują do filmowców o szansę pokazania się w innym rejestrze aktorskim.

Przykład obsady "Gry o tron" pokazuje, że rola w globalnym hicie nie zawsze jest spełnieniem marzeń. Bywa, że taki angaż paradoksalnie zamyka drogę do dalszej kariery, jeśli aktorzy są postrzegani jako "artyści jednej roli". Dlatego powinni jak najszybciej dążyć do zdobycia ról pozwalających im wyjść z cienia kultowej produkcji.

Podsumowując, sukces w globalnym serialu może okazać się przekleństwem, jeśli uniemożliwia aktorom zdobycie nowych, interesujących angaży. Wówczas zamiast spełnienia marzeń staje się blokadą uniemożliwiającą dalszy rozwój kariery.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  3. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  4. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
  5. Co odkrył i wynalazł Albert Einstein?
Autor Eryk Walczak
Eryk Walczak

Od wielu lat interesuję się zagadnieniami związanymi z budownictwem i wykańczaniem wnętrz. Na blogu publikuję porady, inspiracje i opisy konkretnych rozwiązań związanych z aranżacją i wyposażeniem domu lub mieszkania. Dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły