Newsy

Kryminalny noir od Apple TV+ z Colinem Farrellem w roli detektywa z Kalifornii

Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk06.03.20248 min.
Kryminalny noir od Apple TV+ z Colinem Farrellem w roli detektywa z Kalifornii

Kryminalny noir od Apple TV+ z Colinem Farrellem w roli detektywa z Kalifornii to nowy serial kryminalny w stylu kina noir, którego akcja rozgrywa się w Los Angeles. Główną rolę detektywa Johna Sugara gra Colin Farrell, znany m.in. z serialu "Detektyw". Fabuła skupia się na próbie odnalezienia zaginionej wnuczki hollywoodzkiego producenta Jonathana Siegela. Serial zapowiada się jako trzymająca w napięciu, mroczna historia pełna zwrotów akcji i rodzinnych sekretów.

Fabuła serialu "Sugar": zagadka zniknięcia wnuczki Siegela

Głównym wątkiem serialu kryminalnego "Sugar" od Apple TV+ jest tajemnicze zniknięcie Olivii Siegel, ukochanej wnuczki legendarnego hollywoodzkiego producenta Jonathana Siegela. Do sprawy zostaje zatrudniony prywatny detektyw z Kalifornii John Sugar, w którego rolę wciela się Colin Farrell. Sugar rozpoczyna dochodzenie, aby odkryć, co stało się z Olivią, jednak im głębiej zapuszcza się w tę sprawę, tym więcej mrocznych rodzinnych sekretów Siegelów wychodzi na jaw.

Niektóre z tych sekretów są całkiem świeże, niedawno ukryte przed światem, podczas gdy inne skrywane były przez lata. Stopniowo odsłaniają one skomplikowaną sieć powiązań, niewygodnych prawd i mrocznych wydarzeń z przeszłości wpływowej rodziny Siegelów. John Sugar staje przed nie lada wyzwaniem, aby rozplątać tę intrygę i dowiedzieć się, co naprawdę stało się z Olivią.

Mroczne oblicze Hollywood

Serial "Sugar" przedstawia ciemną stronę Hollywood, miejsca, gdzie władza, pieniądze i sława mogą prowadzić do zgubnych konsekwencji. Zniknięcie młodej Olivii Siegel ukazuje, jak mroczne sekrety kryją się za luksusowymi rezydencjami i blaskiem fleszy. Producent Siegel, choć na zewnątrz jest ikoną branży filmowej, w rzeczywistości musi zmierzyć się z mroczną przeszłością swojej rodziny.

Detektyw Sugar wkracza w ten zdeprawowany świat, aby odkryć prawdę. Jednak im bliżej jest rozwiązania zagadki, tym bardziej niebezpieczna staje się jego misja. Gra toczy się o najwyższą stawkę, a John musi wykazać się nie tylko sprytem detektywistycznym, ale także siłą i determinacją w obliczu zagrożenia.

Kalifornia ma dwa oblicza: jedno piękne i słoneczne, drugie zaś mroczne i niebezpieczne. Tym razem John Sugar musi zmierzyć się z tym drugim. - fragment opisu serialu "Sugar"

Scenarzyści i twórcy "Sugar": kino noir w Los Angeles

Twórcą serialu "Sugar" jest Mark Protosevich, znany ze scenariusza do filmu "Jestem legendą". Współreżyserami są Fernando Meirelles ("Miasto Boga") oraz Adam Arkin ("The Offer"). Taka obsada gwarantuje, że serial kryminalny będzie miał mrok i styl charakterystyczny dla współczesnego kryminału noir.

Akcja "Sugar" rozgrywa się w Los Angeles, mieście będącym symboliczną stolicą amerykańskiego kina noir. Będziemy więc mieli okazję podziwiać ponure uliczki, mroczne zaułki i półświatek wielkiego miasta skontrastowany z luksusowymi rezydencjami bogatych i sławnych. Widzowie mogą spodziewać się gęstej, nastrojowej atmosfery rodem z klasycznych kryminałów tej kategorii.

Twórcy zapewne sięgną również po typowe motywy noir, jak cyniczny bohater zaplątany w gęstą sieć intryg, femme fatale, której nie można ufać, oraz korupcja i przestępczość na wysokich szczeblach władzy. Dzięki temu Apple TV+ zaserwuje nam pełnokrwisty, mroczny kryminał z dreszczykiem w stylu retro.

Inspiracje kryminałami noir

Kino noir z lat 40. i 50. XX wieku pozostaje ważnym punktem odniesienia dla wielu współczesnych twórców. Klimatyczne, posępne historie często inspirowane literaturą kryminalno-sensacyjną stały się wpływową tradycją filmową. Dzieła takie jak "Sokół maltański", "Podwójne ubezpieczenie" czy "Chinatown" na trwałe zapisały się w historii kina.

Twórcy "Sugar" wyraźnie czerpią z tych klasycznych źródeł. Mrok, cynizm, gęsta atmosfera zepsucia i podejrzliwość wobec władzy to cechy, które mają wprowadzić ten nowy serial w prąd najlepszych kryminałów noir. Połączenie tych elementów z współczesną perspektywą i nowym kontekstem Hollywood stwarza ciekawą mieszankę.

Klasyczne cechy kina noir Elementy we współczesnym "Sugar"
Cyniczny, samotny detektyw Detektyw John Sugar (Colin Farrell)
Mroczna intryga i korupcja Sekrety rodziny Siegelów i zniknięcie Olivii
Femme fatale jako źródło kłopotów Rola zaginionej Olivii Siegel pozostaje niewyjaśniona
Manipulacje, zbrodnia i zdrada Hollywood jako siedlisko zepsucia i mroku

Czytaj więcej: Dlaczego Niles nie powrócił do nowego Frasiera? David Hyde Pierce wyjaśnia

Obsada aktorska serialu "Sugar" na platformie Apple TV+

W nowym serialu kryminalnym Apple TV+ występuje imponująca obsada aktorska, na czele której znajduje się Colin Farrell w roli prywatnego detektywa Johna Sugara. Farrell zdobył uznanie krytyków dzięki swoim wcześniejszym kreacjom w serialu "Detektyw" oraz filmie "The Penguin" (część uniwersum DC).

U jego boku na ekranie zobaczymy Kirby Howell-Baptiste ("Obsesja Eve"), Amy Ryan ("The Office"), Jamesa Cromwella ("Sukcesja"), Annę Gunn ("Breaking Bad") oraz Dennisa Boutsikaris ("Better Call Saul"). To weterani i znakomici charakterzystyczni aktorzy, którzy z pewnością przyczynią się do budowania gęstej, mrocznej atmosfery tej kryminalnej opowieści.

 • Colin Farrell jako prywatny detektyw John Sugar
 • Kirby Howell-Baptiste jako Olivia Siegel
 • Amy Ryan jako gwiazda filmowa Greta
 • James Cromwell jako Jonathan Siegel
 • Anna Gunn jako Jessika
 • Dennis Boutsikaris jako Hank

Colin Farrell jako detektyw z Hollywood

Rola prywatnego detektywa Johna Sugara wydaje się być stworzona dla Colina Farrella. Ten utalentowany aktor ma duże doświadczenie w tego typu rolach. W drugim sezonie serialu "Detektyw" zagrał już partnerującego sobie w rozwiązywaniu kryminalnych spraw detektywa. Jego charyzma, cynizm i niepokorna postawa świetnie współgrały z mrocznymi wątkami tamtej produkcji.

W nadchodzącym "Sugar" Farrell ponownie wcieli się w postać człowieka stojącego po mrocznej stronie Los Angeles. John Sugar zajmuje się rozwikływaniem nieprzyjemnych tajemnic rodziny Siegelów - wpływowych, bogatych ludzi z Hollywood. Można oczekiwać, że dzięki Farrellowi będzie to bardzo wyrazista, zapadająca w pamięć kreacja.

Premiera i emisja nowych odcinków serialu "Sugar"

Zdjęcie Kryminalny noir od Apple TV+ z Colinem Farrellem w roli detektywa z Kalifornii

Gotowi na naładowaną napięciem, mroczną przygodę w świecie Hollywood? Pierwszy sezon serialu "Sugar" od Apple TV+ liczyć będzie 8 odcinków i zadebiutuje już 5 kwietnia 2024 roku. W dniu premiery subskrybenci platformy zobaczą dwa pierwsze epizody. Kolejne będą udostępniane co tydzień, w każdy piątek.

Zatem przez dwa miesiące widzowie będą zagłębiać się w kryminalną intrygę, próbując rozwikłać zagadkę zniknięcia Olivii Siegel razem z detektywem Johnem Sugarem w wykonaniu Colina Farrella. Fani gatunku kryminału noir i miłośnicy wciągających historii ze świata Hollywood z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

 • Liczba odcinków: 8
 • Premiera: 5 kwietnia 2024 (2 pierwsze odcinki)
 • Następne odcinki: co piątek
 • Platforma: Apple TV+

Jeśli jeszcze nie macie subskrypcji Apple TV+, to jest doskonały moment, aby ją uruchomić. Czeka tam nie tylko "Sugar", ale także inne wysokiej jakości produkcje. A dla fanów Colina Farrella oraz nastrojowych kryminałów noir ten nowy serial może być prawdziwym must-watch.

Pierwszym przystankiem na drodze do premiery serialu "Sugar" od Apple TV+ jest jego zwiastun. Ten mroczny, klimatyczny trailer z pewnością wzbudza apetyt na więcej. Przedstawia on Colina Farrella jako prywatnego detektywa Johna Sugara, który jeździ starym chevroletem corvette po ulicach Los Angeles w towarzystwie swojego psa.

"Kolejny piękny dzień w Kalifornii. Tutaj to ja jestem jednym z tych dobrych" - słyszymy z ust Sugara na początku zwiastuna. Szybko jednak okazuje się, że dobro i zło to kwestia perspektywy w tym zdeprawowanym świecie Hollywood. Widzimy protagonistę walczącego o życie z mężczyzną uzbrojonego w nóż. Całości przygrywa cover kultowego utworu "California Dreamin'".

Oficjalny opis serialu zdradza, że John Sugar otrzymuje zlecenie odnalezienia Olivii Siegel, wnuczki legendarnego hollywoodzkiego producenta Jonathana Siegela. Próbując rozwikłać zagadkę jej zniknięcia, detektyw odkrywa mroczne sekrety tej wpływowej rodziny. Niektóre z nich wciąż są świeże, inne skrzętnie skrywane od lat.

Klimat noiru rodem z klasyki

Zwiastun "Sugar" wyraźnie nawiązuje stylistyką i nastrojem do klasycznych kryminałów noir. Mamy tu cyniczne podejście głównego bohatera, zepsucie panujące na wysokich szczeblach władzy, intrygi, brutalność i przede wszystkim gęstą, niepokojącą atmosferę. Ponure zaułki Los Angeles, obskurne meliny i luksusowe rezydencje stanowią tło dla tej kryminalnej opowieści.

Równie istotnym elementem jest muzyka. Coverowa wersja "California Dreamin'" dodaje zwiastunowi nostalgicznego, retro posmaku i bardzo dobrze koresponduje z mrocznym, filmowym klimatem. Fani najlepszych dzieł noir z pewnością wyczują tu podobne odczucia, co przy klasykach gatunku.

Podsumowanie

Sugar to nowy serial kryminalny od Apple TV+ utrzymany w stylistyce kryminału noir. Główną rolę detektywa z Kalifornii Johna Sugara gra Colin Farrell. Jego bohater otrzymuje zadanie odnalezienia zaginionej wnuczki hollywoodzkiego producenta. Próbując rozwikłać tę zagadkę, odkrywa mroczne sekrety wpływowej rodziny Siegelów.

Zwiastun sugeruje, że Apple TV+ serwuje nam nastrojowy, mroczny kryminał z dreszczykiem, nawiązujący do klasyki noir. Oprócz charyzmatycznego Colina Farrella w obsadzie są znani charakterystyczni aktorzy. Fani gatunku z pewnością będą usatysfakcjonowani tym nowym, wysokiej jakości kryminałem noir rozgrywającym się w świecie Hollywood.

Najczęstsze pytania

Serial "Sugar" to mroczny kryminał noir, w którym prywatny detektyw John Sugar (Colin Farrell) przyjmuje sprawę poszukiwania zaginionej Olivii Siegel, wnuczki hollywoodzkiego producenta. Podczas śledztwa odkrywa mroczne rodzinne sekrety Siegelów, które skrywane były przez lata.

Showrunnerem serialu jest Mark Protosevich ("Jestem legendą"). Reżyserami są Fernando Meirelles ("Miasto Boga") i Adam Arkin ("The Offer"). Obsadę prowadzi Colin Farrell, a wspomagają go m.in. Kirby Howell-Baptiste, Amy Ryan oraz James Cromwell.

Akcja "Sugar" toczy się w Los Angeles, w świecie Hollywood. Będziemy podziwiać ponure uliczki wielkiego miasta kontrastujące z luksusowymi rezydencjami bogatych i sławnych. To idealna sceneria dla mrocznego, nastrojowego kryminału noir.

Serial "Sugar" zadebiutuje na platformie Apple TV+ już 5 kwietnia 2024 roku. W dniu premiery udostępnione zostaną dwa pierwsze odcinki, a kolejne będą publikowane co tydzień w piątki przez dwa miesiące.

Pierwszy sezon serialu "Sugar" od Apple TV+ będzie składać się z 8 odcinków. To doskonała okazja, aby przez dwa miesiące śledzić kryminalną intrygę z udziałem detektywa Johna Sugara w wykonaniu Colina Farrella.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
 2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
 3. Nikodem pankowiak - optymalizacja dla CTR i zamiaru wyszukiwania
 4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
 5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk

Jestem entuzjastką zrównoważonego budownictwa i ekologicznych rozwiązań w domu. Na blogu dzielę się wiedzą na temat OZE, energooszczędnych technologii i materiałów budowlanych przyjaznych środowisku. Publikuję artykuły edukacyjne i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu przyjaznych ekosystemu domów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły