News

Mariko zrobiła coś szokującego w 9. odcinku Szōguna - finał nie będzie taki sam

Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki23.04.20243 min.
Mariko zrobiła coś szokującego w 9. odcinku Szōguna - finał nie będzie taki sam

Cześć fani "Szōguna"! Jeśli myśleliście, że 9. odcinek tego serialu był po prostu epickim widowiskiem, to przygotujcie się na coś jeszcze bardziej szokującego. Mariko podjęła decyzję, która zmieni bieg wydarzeń w finale. Jej bohaterski czyn będzie miał daleko idące konsekwencje dla losów konfliktu między Toranagą a Ishido. Czy uda się jej zrealizować plan Toranagi i przechylić szalę zwycięstwa na jego korzyść?

Poświęcenie Mariko w walce z shinobi

W 9. odcinku naszego ulubionego Szōguna, wydarzenia przybrały niespodziewany obrót. Bohaterka Mariko stanęła w obliczu dramatycznej decyzji - poświęcić własne życie, by powstrzymać siły wroga i wypełnić misję powierzoną jej przez Toranagę.

Scena jej walki z shinobi była prawdziwym przyćmieniem, trzymającym nas w napięciu do ostatniej chwili. Mariko nie zawahała się podjąć największego poświęcenia, co pokazuje, jak bardzo była odważną i honorową kobietą.

To wydarzenie z całą pewnością będzie miało ogromny wpływ na finał tej epickiej opowieści. Dlaczego Mariko zdecydowała się na taki krok? Jakie będą tego konsekwencje? Odpowiedzi na te pytania ukażą nam się w nadchodzącym, ostatnim odcinku.

Osłabienie pozycji Ishido i upadek jego władzy

Decyzja Mariko nie pozostanie bez wpływu na losy jej największego wroga - Ishido. Ten potężny władca Osaki, dążący do zwiększenia swojej potęgi, nagle ujrzy, jak jego pozycja zaczyna się chwiać.

Poświęcenie Mariko oznacza bowiem, że zakładnicy przetrzymywani w zamku Ishido mają teraz szansę na ucieczkę i ujawnienie prawdy o jego okrutnych czynach. To z kolei może doprowadzić do utraty zaufania daimyō, czyli feudalnych panów, którzy do tej pory wspierali Ishido.

Wraz z osłabieniem wpływów Ishido, droga do realizacji planu Szkarłatnego Nieba stanie się bardziej realna. Zobaczymy, jak władza tego bezwzględnego tyrana zacznie się rozsypywać niczym domek z kart.

 • Ucieczka zakładników ujawni prawdę o zbrodniach Ishido
 • Daimyō zaczną odwracać się od osłabionego władcy Osaki
 • Ishido straci część swojej potęgi i wpływów

Czytaj więcej: Mateusz Piesowicz nie mógł się powstrzymać podczas meczu. Zobacz co się stało!

Implikacje śmierci Mariko dla planu Szkarłatnego Nieba

Zdjęcie Mariko zrobiła coś szokującego w 9. odcinku Szōguna - finał nie będzie taki sam

Choć śmierć Mariko była aktem bohaterskim, to jednocześnie stanowi ogromną stratę dla sojuszników Toranagi. Była ona bowiem kluczową postacią w realizacji jego ambitnego planu Szkarłatnego Nieba, mającego na celu obalenie Rady Regentów i przejęcie pełnej władzy nad Japonią.

Bez Mariko u swego boku Toranaga będzie musiał znaleźć nowe sposoby na zapewnienie sobie zwycięstwa. Jej poświęcenie jednak nie pójdzie na marne - osłabienie Ishido i upadek jego wpływów przybliża Toranagę do osiągnięcia celu i ustanowienia nowego szogunatu.

W finale będziemy świadkami kulminacji tej epicko zakrojonej rozgrywki o władzę. Czy Toranaga wykorzysta możliwości, które stworzyła mu śmierć Mariko? Jak potoczy się pojedynek z Ishido i czy uda mu się zrealizować swój plan Szkarłatnego Nieba?

 • Mariko była kluczową postacią w planie Szkarłatnego Nieba
 • Jej śmierć to ogromna strata dla Toranagi
 • Osłabienie Ishido przybliża Toranagę do zwycięstwa

Najczęstsze pytania

Mariko poświęciła swoje życie, by powstrzymać siły Ishido i wypełnić misję powierzoną jej przez Toranagę. Jej śmierć miała na celu osłabienie pozycji Ishido, umożliwiając ucieczkę zakładników i utratę wpływów przez tego władcę Osaki. Był to bohaterski akt w realizacji planu Szkarłatnego Nieba.

Choć śmierć Mariko była ogromną stratą dla Toranagi, to jednocześnie przybliżyła go do zwycięstwa. Osłabienie Ishido ułatwi mu przejęcie pełnej władzy nad Japonią w ramach szogunatu, zgodnie z planem Szkarłatnego Nieba. Jednak bez kluczowej postaci jaką była Mariko, Toranaga będzie musiał znaleźć nowe sposoby na dopięcie swego celu.

Poświęcenie Mariko dało zakładnikom szansę na ucieczkę z zamku Ishido. Dzięki temu będą mogli ujawnić prawdę o okrutnych czynach tego władcy, co doprowadzi do utraty zaufania daimyō, którzy go wspierali. Ucieczka zakładników będzie miała zatem kluczowe znaczenie dla osłabienia pozycji Ishido.

Wydarzenia zapoczątkowane przez śmierć Mariko doprowadzą do stopniowego upadku władzy Ishido. Utrata zaufania daimyō i rozejście się prawdy o jego zbrodniach znacząco osłabią wpływy tego bezwzględnego tyrana w Osace. Zobaczymy jego potęgę rozsypującą się niczym domek z kart.

W wielkim finale zostaniemy świadkami kulminacji tej epicko zakrojonej rozgrywki o władzę między Toranagą a Ishido. Czy Toranaga wykorzysta możliwości stworzone przez śmierć Mariko i zdoła zrealizować swój plan Szkarłatnego Nieba? Czy uda mu się przejąć pełną władzę nad Japonią i ustanowić nowy szogunat? Odpowiedzi na te pytania poznamy już wkrótce!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
 2. Nikodem pankowiak - optymalizacja dla CTR i zamiaru wyszukiwania
 3. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
 4. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
 5. Co odkrył i wynalazł Albert Einstein?
Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki

Jestem pasjonatem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Na blogu dzielę się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w domu. Publikuję artykuły i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu nowoczesnych i przyjaznych środowisku projektów domów.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły