News

Mroczna tajemnica za śliczną buźką ulubionej postaci w 2. sezonie Rodu smoka?

Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk14.05.20243 min.
Mroczna tajemnica za śliczną buźką ulubionej postaci w 2. sezonie Rodu smoka?

Pamiętacie postać Aegona Targaryena z 1. sezonu "Rodu smoka"? Byliśmy zachwyceni tym przystojnym, młodym księciem z bladą cerą i ciemnymi lokami. Jednak według nowozelandzkiego aktora, Toma Glynn-Carneya, w nowej serii zobaczymy zupełnie inną stronę tej postaci. Okaże się, że za uroczą buzią kryje się mroczny sekret, a zdesperowany Aegon stanie się dość niebezpieczny.

Mroczne oblicze przystojnego księcia skrywa prawdziwe zło

Uwielbialiśmy Aegona Targaryena, gdy debiutował w 1. sezonie Rodu smoka. Młody książę o arystokratycznej urodzie i melancholijnej aurze skradł serca widzów. Jednak wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie zobaczymy zupełnie zmianę postaci i ujrzymy jej mroczne oblicze.

Tom Glynn-Carney, aktor wcielający się w rolę Aegona, zdradził, że w nadchodzących odcinkach jego bohater pokaże całkiem nową, zaskakującą stronę. Choć z pozoru wciąż będzie tym samym przystojnym księciem, w rzeczywistości okaże się, że pod tą śliczną buźką kryje się prawdziwe zło.

Glynn-Carney zasugerował, że w 2. sezonie zobaczymy bezbronność, desperację i słabości Aegona jako osoby. Te cechy, połączone z poczuciem, że nie ma nic do stracenia, uczynią z niego postać nad wyraz niebezpieczną. Czyżby szykował się nam więc kolejny zły król na miarę pamiętnego Joffreya?

Słaby król, ale niebezpieczny mściciel - personifikacja Aegona

W 1. sezonie Rodu smoka młody Aegon niechętnie przyjął na siebie obowiązek sprawowania władzy w Westeros. Był słaby, niepewny siebie i nieudolny jako przywódca. Jednak wydarzenia, które miały miejsce w finale inauguracyjnej serii, całkowicie go przemieniły.

Aktor zapowiada, że na początku 2. sezonu zobaczymy, jak Aegon rozkoszuje się władzą i poczuciem bezpieczeństwa, które daje mu Żelazny Tron. Będzie dążył do tego, by poddani nie tylko szanowali go jako władcę, ale też kochali i bali się jednocześnie.

  • Z jednej strony, zobaczymy więc słabego, rozbitego psychicznie Aegona.
  • Z drugiej, będzie to niebezpieczny, bezwzględny mściciel, uzurpujący sobie prawo do rządzenia całym Westeros za wszelką cenę.

Ta dwubiegunowa personifikacja postaci stawia Aegona na niezwykle interesującej ścieżce rozwoju. Jako widz z pewnością nie będziemy w stanie odgadnąć, którą stroną swej osobowości zechce się podzielić w danej scenie.

Czytaj więcej: Najnowsze seriale i premiery odcinków - te nie możesz przegapić!

Zieloni kontra Czarni - zapowiedź krwawej wojny o Żelazny Tron

Zdjęcie Mroczna tajemnica za śliczną buźką ulubionej postaci w 2. sezonie Rodu smoka?

W 2. sezonie Rodu smoka Westeros stanie na krawędzi krwawej wojny domowej między Targaryenami. Z jednej strony będziemy mieli Zieloną Radę, której przewodził będzie Aegon, z drugiej Czarną Radę popierającą królową Rhaenyrę. Obie strony będą rościć sobie prawo do Żelaznego Tronu.

Starcie tych dwóch frakcji zapowiada się nad wyraz krwawo i brutalne. Aegon, jako niebezpieczny mściciel, z pewnością nie będzie się wahał przed bezwzględnymi działaniami. Z kolei Rhaenyra ma nie tylko smoka, ale i nielada talenty strategiczne.

Ostatecznie może się więc okazać, że postać w serialu, którą szczególnie pokochaliśmy w sezonie pierwszym, przejdzie w drugim najbardziej radykalną przemianę charakteru. A wtedy zamiast słodkiego, melancholijnego księcia, ujrzymy bezlitosnego zabójcę pogrążonego w obłędzie władzy.

Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość i z narastającym napięciem oczekiwać na rozpoczęcie emisji 2. sezonu Rodu smoka. Jedno jest pewne - przed nami wyjątkowa, pełna niespodziewanych zwrotów akcji podróż!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Nikodem pankowiak - optymalizacja dla CTR i zamiaru wyszukiwania
  3. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  4. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
  5. Co odkrył i wynalazł Albert Einstein?
Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk

Jestem entuzjastką zrównoważonego budownictwa i ekologicznych rozwiązań w domu. Na blogu dzielę się wiedzą na temat OZE, energooszczędnych technologii i materiałów budowlanych przyjaznych środowisku. Publikuję artykuły edukacyjne i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu przyjaznych ekosystemu domów.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły