Newsy

Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono

Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska28.12.20236 min.
Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono

Ncuti Gatwa zdradził kulisy nagrania sceny muzycznej z goblinami w świątecznym odcinku "Doktora Who". Aktor był zaskoczony, że całość kręcona była na żywo, a nie osobno w studio i na planie. Okazało się, że piosenka goblinów podbiła serca fanów, stając się przebojem. W scenie wystąpił także prawdziwy król goblinów, podczas gdy reszta stworów powstała w postprodukcji. Premiera 14. sezonu serialu zapowiada się fantastycznie.

Doktor Who i król goblinów

Ncuti Gatwa opowiedział o kulisach kręcenia sceny muzycznej z udziałem goblinów w świątecznym odcinku serialu „Doktor Who”. Okazuje się, że aktor był zaskoczony tym, w jaki sposób nagrywano tę sekwencję. Spodziewał się, że najpierw wszystko zostanie zarejestrowane w studiu, a dopiero później uzupełnione na planie zdjęciowym. Tymczasem całość kręcono na żywo, a jedyne, co powstało w postprodukcji, to większość goblinów. Jedynie król goblinów był prawdziwą, animatroniczną postacią.

Piosenka śpiewana przez gobliny tak spodobała się widzom, że trafiła na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii. Pozytywne opinie zebrał również występ wokalny Ncutiego Gatwy w roli Doktora. Aktor wcielił się w tę kultową postać po raz pierwszy i od razu zaskarbił sobie sympatię fanów serialu.

Popularność goblińskiej piosenki

Utwór wykonywany przez gobliny w odcinku pt. „Kościół na Ruby Road” z miejsca stał się przebojem. Trafił na szczyt list iTunes w Wielkiej Brytanii, co bardzo zaskoczyło Ncutiego Gatwę. Pokazuje to, jak bardzo widzom przypadła do gustu ta scena. Sam aktor myślał, że nagranie piosenki odbędzie się w innym trybie, tymczasem wszystko działo się na żywo, na planie serialu.

Pomimo stresu związanego z premierą w roli Doktora, Ncuti Gatwa pokazał się z dobrej strony, prezentując swoje zdolności wokalne. Widać, że dobrze bawił się na planie w trakcie kręcenia tej sceny. Aktor polubił nawet animatronicznego króla goblinów, który był jedyną prawdziwą postacią potworów. Cała reszta powstała dopiero podczas postprodukcji przy użyciu technologii CGI.

Ncuti Gatwa o nagraniach na planie

Wspomniana scena z udziałem śpiewających goblinów pochodzi ze świątecznego odcinka pt. „Kościół na Ruby Road”. Pojawia się w nim Piętnasty Doktor, czyli Ncuti Gatwa wraz ze swoją towarzyszką Ruby. Razem muszą uratować małą dziewczynkę przed zjedzeniem jej przez króla goblinów.

Aby zyskać na czasie, Doktor i Ruby dołączają do tańczących stworzeń, improwizując dodatkowe zwrotki piosenki. W końcu udaje im się ocalić dziecko. Jak przyznał później Ncuti Gatwa, spodziewał się, że scena będzie kręcona w bardziej rozłożony w czasie sposób. Tymczasem wszystko działo się na żywo, na planie zdjęciowym serialu.

To prawie numer jeden w Wielkiej Brytanii na liście przebojów iTunesa – i to po prostu mnie powala. (...) Myśleliśmy, że wszystko będzie robione oddzielnie i stopniowo, ale tak nie było. Myślałem, że będzie to nagrywane w kabinie nagraniowej, a potem dogrywane na planie, ale ten dzień nigdy nie nadszedł. Nadszedł za to dzień filmowania i oni mi mówią: "Oto twój mikrofon. Nauczyłeś się swoich kwestii? No to lecimy. Oto twoja publiczność – to ekipa".

Kulisy sceny muzycznej z goblinami

Ncuti Gatwa opowiedział szczegółowo o tym, jak wyglądało kręcenie sceny z udziałem goblinów. Jak się okazało, jedynie król tych stworzeń był animatroniczną postacią zbudowaną przez ekipę filmową. Reszta goblinów powstała dopiero podczas postprodukcji przy pomocy technologii CGI.

Sam aktor polubił animatronicznego króla, który był obsługiwany przez cztery osoby ukryte w jego wnętrzu. Podkreślił, że wraz z Millie Gibson, odtwórczynią roli Ruby, byli urzeczeni tym goblinem. Uznali go za uroczego i ujmującego. Aktor dodał także, że cała ekipa filmowa szybko się z nim zaprzyjaźniła.

Czytaj więcej: Które platformy streamingowe wygrywają ranking na Netflixie?

Król goblinów postacią prawdziwą

Jak już wspomniano, król goblinów jako jedyny był animatroniczną postacią zbudowaną na potrzeby serialu. W jego wnętrzu znajdowały się cztery osoby, które go obsługiwały od środka. Dzięki temu goblin mógł poruszać się i zachowywać w realistyczny sposób na planie zdjęciowym.

Ncuti Gatwa oraz Millie Gibson bardzo polubili tego goblina. Uznali go za uroczego i sympatycznego. Aktor podkreślił, że cała ekipa filmowa również szybko się z nim zaprzyjaźniła. Z królem goblinów wiąże się wiele pozytywnych wspomnień z planu serialu „Doktor Who”.

Postać goblina Sposób realizacji
Król goblinów Animatroniczna postać
Pozostałe gobliny Efekty komputerowe

Z informacji przekazanych przez Ncutiego Gatwę jasno wynika, że tylko król goblinów był postacią prawdziwą, zbudowaną przez ekipę filmową. Reszta goblinów pojawiających się w scenie powstała dopiero na etapie postprodukcji przy użyciu technologii CGI. Dzięki temu można było stworzyć ich całe zastępy bez angażowania wielu statystów.

sezon Doktora Who bardziej fantasy

Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono

Po emisji świątecznego odcinka z udziałem Piętnastego Doktora granego przez Ncutiego Gatwę, fani z niecierpliwością wyczekują na premierę 14. sezonu serialu. Showrunner produkcji zdradził już, że będzie to seria mocno osadzona w konwencji fantasy. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas fantastyczne przygody ulubionego Władcy Czasu.

Ncuti Gatwa doskonale odnalazł się w roli Doktora już w swoim pierwszym występie. Widać, że świetnie bawił się na planie, a widzom przypadł do gustu zarówno jego talent aktorski, jak i wokalny. Nowy odtwórca tej kultowej roli ma wszelkie szanse, aby zapisać się złotymi zgłoskami w historii „Doktora Who”. Trzymamy kciuki za dalsze losy Piętnastego Doktora w kolejnych odcinkach serialu.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono kulisy nagrania sceny muzycznej z udziałem goblinów ze świątecznego odcinka „Doktora Who”. Okazuje się, że aktor wcielający się w rolę Piętnastego Doktora był zaskoczony tym, jak naprawdę wyglądało kręcenie tej sekwencji. Myślał, że będzie to realizowane etapami, tymczasem wszystko odbywało się na żywo.

Piosenka goblinów, którą słyszymy w serialu, z miejsca podbiła listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Pokazuje to, jak bardzo spodobała się widzom. Sam aktor grający Doktora również zaprezentował się z dobrej strony, wykonując z uczuciem dodatkowe zwrotki w trakcie improwizacji na planie.

Z artykułu dowiadujemy się także, że jedynie król goblinów był animatroniczną postacią zbudowaną na potrzeby serialu. Cała reszta stworków powstała dopiero podczas postprodukcji przy użyciu technologii CGI. Aktorzy bardzo polubili animatronicznego goblina króla ze względu na jego realizm.

Na koniec przedstawiono informacje o planowanej premierze 14. sezonu „Doktora Who”, który ma być mocno osadzony w konwencji fantasy. Zapowiada się więc na ekscytujące przygody z udziałem ulubionego Władcy Czasu w klimacie magicznym i baśniowym.

Najczęstsze pytania

Okazuje się, że cała scena była kręcona na żywo, na planie serialu. Aktor grający Doktora myślał, że najpierw zostanie nagrana w studiu, a dopiero później uzupełniona zdjęciami. Tymczasem wszystko odbyło się jednego dnia podczas realizacji odcinka.

Jedynie król goblinów został zbudowany jako animatroniczna postać przez ekipę filmową. Reszta goblinów to efekty komputerowe wygenerowane na etapie postprodukcji. Dlatego tylko z królem aktorzy mogli realnie zagrać na planie.

Utwór bardzo przypadł do gustu widzom serialu. Trafił na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii, co zaskoczyło nawet aktora wcielającego się w Doktora. Pokazuje to, jak bardzo fani docenili tę scenę.

Aktor pokazał się z bardzo dobrej strony, prezentując zarówno talent aktorski, jak i wokalny. Jego kreacja Piętnastego Doktora spotkała się z pozytywnym odbiorem fanów. Z niecierpliwością czekają oni na dalsze losy tej postaci.

Showrunnerzy zapowiadają, że będzie to seria mocno osadzona w konwencji fantasy. Czekają nas zatem magiczne i baśniowe przygody Doktora. Brzmi to niezwykle ekscytująco!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
  3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  4. Gwiazdor The Crown i książę Harry zerwali znajomość po incydencie
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska

Jako architektka wnętrz, na blogu dzielę się pomysłami na ciekawe i funkcjonalne aranżacje domu i mieszkania. Publikuję inspiracje, porady oraz opisy konkretnych rozwiązań, które sprawdzą się w codziennym życiu. Chcę pomóc Czytelnikom stworzyć przytulną i wyjątkową przestrzeń do życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły