Newsy

Tak Taz Skylar: rola w One Piece, zabójcze treningi i gotowanie - szczegóły

Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki17.02.20245 min.
Tak Taz Skylar: rola w One Piece, zabójcze treningi i gotowanie - szczegóły

Aktor Taz Skylar, który wcielił się w postać Sanjiego w serialu One Piece platformy Netflix, opowiedział o swoich przygotowaniach do tej roli. Przyznał, że musiał przejść wyczerpujące treningi oraz nauczyć się gotować, aby jak najlepiej oddać tę postać. W artykule przeczytamy o jego doświadczeniach z intensywnymi ćwiczeniami przed 1. sezonem serialu, które doprowadziły nawet do kontuzji oraz o lżejszych przygotowaniach przed 2. sezonem produkcji.

Taz Skylar jako Sanji w One Piece

Serial „One Piece” Netfliksa to jedna z najbardziej wyczekiwanych adaptacji popularnego anime ostatnich lat. W roli Sanjiego, utalentowanego kucharza i wojownika z załogi Słomianych Kapeluszy, wystąpił brytyjski aktor Taz Skylar. Wcielenie się w tę postać było dla niego sporym wyzwaniem. Wymagało intensywnych treningów i przygotowań nie tylko aktorskich, ale również kulinarnych.

Aktor opowiedział w wywiadzie, jak wyglądały jego przygotowania do roli przed pierwszym sezonem serialu. Okazało się, że musiał poświęcić na to naprawdę dużo czasu i wysiłku, żeby jak najlepiej oddać charakter Sanjiego – zarówno jego umiejętności kulinarne, jak i walki.

Ćwiczenia i treningi kaskaderskie

Taz Skylar przyznał, że jego typowy dzień na planie pierwszego sezonu „One Piece” zaczynał się od czterogodzinnego treningu sztuk walki i kaskaderskich. Aktor nie miał wcześniej doświadczenia w tej dziedzinie, więc musiał zaczynać praktycznie od zera i bardzo intensywnie ćwiczyć.

Po treningu przechodził do nauki gotowania dań, które Sanji przyrządza w serialu. Ćwiczył przygotowywanie tych potraw po kilka godzin, żeby opanować tę umiejętność. Następnie wracał do treningów – rozciągania i akrobacji, które trwały kolejne cztery godziny.

Kontuzje po intensywnych treningach

Okazuje się, że tak intensywne przygotowania do roli odbiły się na zdrowiu aktora. Taz Skylar przyznał, że ośmiogodzinne codzienne treningi spowodowały liczne kontuzje i zniszczyły jego nogi. Aktor doznał urazów więzadeł i przez rok odczuwał ból przy lądowaniu. Musiał ukrywać przed twórcami serialu swoje problemy zdrowotne, aby mógł samodzielnie wykonywać wszystkie akrobacje i kaskaderskie sceny walk.

Mimo kontuzji, aktorowi udało się osiągnąć zamierzony cel – zdobył umiejętności i kondycję pozwalające mu wcielić się w postać Sanjiego. Jego ciężka praca i poświęcenie zostały docenione przez fanów serialu, którzy chwalą jego grę aktorską i sprawność fizyczną.

Jak Skylar radził sobie z bólem?

Aby poradzić sobie z bólem nóg podczas kręcenia pierwszego sezonu, aktor stosował różne patenty. Przyznał, że zaklejał nogi taśmą, co pozwalało mu przetrwać kolejne treningi i zdjęcia. Dzięki temu twórcy serialu nic nie podejrzewali i pozwolili mu samodzielnie wykonywać wszystkie tricki.

Czytaj więcej: Sezon 3 Euforii - ostatni? Start zdjęć i wypowiedź szefa HBO

Lżejsze przygotowania do 2. sezonu serialu

Przy okazji pracy nad drugim sezonem serialu, przygotowania Taza Skylara wyglądały już nieco inaczej. Aktor nie musiał zaczynać od podstaw, jak przy pierwszym sezonie, bo utrzymywał formę między zdjęciami. Cały czas kontynuował treningi sztuk walki.

Dlatego przed drugim sezonem mógł poświęcić mniej czasu na treningi kondycyjne i skupić się bardziej na choreografii tricków kaskaderskich. Ćwiczył wykonywanie już znanych mu akrobacji, ale w szybszym tempie i z większą płynnością ruchów. Dzięki temu sceny akcji w drugim sezonie serialu są jeszcze bardziej widowiskowe.

Treningi z innymi aktorami

Aktor wyjawił również, że między sezonami trenował razem z odtwórcą roli Zoro, Iñakim Godoyem. Ćwiczyli kickboxing i inne sztuki walki, przez co obaj poprawili swoje umiejętności kaskaderskie. Dzięki wspólnym treningom aktorzy zyskali też lepszą koordynację przy wymagających scenach walk w serialu.

Nowe postacie w 2. sezonie One Piece

Tak Taz Skylar: rola w One Piece, zabójcze treningi i gotowanie - szczegóły

Twórcy serialu zapowiedzieli, że w drugim sezonie „One Piece” pojawią się kolejni kultowi bohaterowie znani z mangi i anime. Wśród nich są min. Czarnobrody, Trafalgar Law czy Eustass Kid. Ekipa aktorska serialu z pewnością będzie mieć z nimi ręce pełne pracy przy kręceniu wymagających scen akcji.

Premiera drugiego sezonu zaplanowana jest na 2025 rok. Przed aktorami i kaskaderami znów czekają zapewne intensywne treningi i przygotowania. Jednak dzięki doświadczeniu nabytemu przy pierwszym sezonie, przygotowania do kontynuacji serialu powinny pójść im sprawniej i z mniejszą liczbą kontuzji.

Podsumowanie

Artykuł opisuje kulisy przygotowań aktora Taza Skylara do roli Sanjiego w serialu „One Piece”. Aby jak najlepiej wcielić się w tę postać, aktor musiał przejść intensywne treningi sztuk walki, które doprowadziły nawet do kontuzji. Poza umiejętnościami kaskaderskimi, Skylar uczył się także gotowania, aby oddać kulinarny talent Sanjiego. Przy drugim sezonie serialu przygotowania aktora były już lżejsze, gdyż cały czas podtrzymywał formę. Dzięki ciężkiej pracy Skylar świetnie odnalazł się w roli filmowej Sanjiego w ekranizacji popularnego One Piece.

Artykuł pokazuje, jak wymagające mogą być przygotowania aktorów do niektórych ról filmowych. Aby wiarygodnie sportretować bohatera produkcji takiej jak One Piece, konieczne są nie tylko umiejętności aktorskie, ale też odpowiednie treningi i nauka dodatkowych umiejętności związanych z daną postacią.

Najczęstsze pytania

Przygotowania aktora do roli Sanjiego obejmowały bardzo intensywne, nawet kilkugodzinne treningi sztuk walki i akrobacji każdego dnia. Skylar zaczynał od zera i musiał bardzo ciężko popracować, aby opanować wymagane umiejętności kaskaderskie.

Okazało się, że bardzo intensywne treningi przed 1. sezonem serialu spowodowały u Skylara poważne urazy nóg i więzadeł. Przez wiele miesięcy odczuwał silny ból podczas lądowania i musiał go ukrywać, by móc wykonywać akrobacje.

Oprócz treningów walk, aktor musiał nauczyć się profesjonalnie gotować, by oddać kulinarne umiejętności Sanjiego. Ćwiczył przyrządzanie dań z serialu po kilka godzin dziennie, dopóki nie opanował przygotowywania ich na wymaganym poziomie.

Przy drugim sezonie serialu treningi Skylara były już lżejsze, gdyż cały czas utrzymywał formę. Mógł skupić się na poprawieniu choreografii i płynności ruchów. Nadal też trenował z serialowym Zoro.

Premiera drugiego sezonu aktorskiej adaptacji „One Piece” planowana jest na 2025 rok. Fani z niecierpliwością wyczekują kontynuacji przygód Słomianych Kapeluszy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
  3. Nikodem pankowiak - optymalizacja dla CTR i zamiaru wyszukiwania
  4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki

Jestem pasjonatem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Na blogu dzielę się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w domu. Publikuję artykuły i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu nowoczesnych i przyjaznych środowisku projektów domów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły