Newsy

Tommy Shelby w filmie Peaky Blinders: Cillian Murphy decyduje o powrocie do swojej kultowej roli

Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska17.02.20245 min.
Tommy Shelby w filmie Peaky Blinders: Cillian Murphy decyduje o powrocie do swojej kultowej roli

Tommy Shelby w filmie Peaky Blinders: Cillian Murphy potwierdził, że powróci do swojej kultowej roli w planowanym filmie będącym kontynuacją serialu. Aktor wyraził chęć zagrania 50-letniego Tommy'ego, jeśli twórca produkcji dostarczy dobry scenariusz. Steven Knight właśnie kończy prace nad tekstem, a zdjęcia mają ruszyć latem 2024 roku. Fani mogą więc oczekiwać premiery filmu prawdopodobnie w 2025 roku. Dodatkowo Netflix planuje stworzyć nowe seriale osadzone w świecie gangu Peaky Blinders.

Cillian Murphy potwierdza powrót do roli Tommy'ego Shelby'ego

Tommy Shelby w filmie Peaky Blinders: Cillian Murphy potwierdził, że jeśli twórcy dostarczą dobry scenariusz, to chętnie powróci do swojej kultowej roli. Aktor wyraził gotowość zagrania 50-letniego Tommy'ego w planowanym filmie będącym kontynuacją serialu.

Murphy spędził ostatnie miesiące na planie "Oppenheimera", więc jego grafik jest dosyć napięty. Jednak jego przywiązanie do postaci Tommy'ego Shelby'ego jest na tyle silne, że z chęcią znów wcieli się w tę kultową już rolę. Warunkiem jest odpowiednio napisany scenariusz przez twórcę serialu Stevena Knighta.

Steven Knight kończy prace nad scenariuszem filmu

Steven Knight na początku 2023 roku zdradził, że od pewnego czasu pracuje nad scenariuszem do filmu Peaky Blinders, który ma stanowić kontynuację popularnego serialu. Według jego słów, obecnie dopracowuje ostatnie fragmenty tekstu.

Prace twórcze nad scenariuszem przebiegają sprawnie i Knight jest zadowolony z efektów. Porównuje ten proces do snu - pomysły same przychodzą i układają się w spójną całość. Jeśli tak będzie również z oceną aktorów i widzów, film ma szansę na sukces.

Filmowy Tommy Shelby będzie miał 50 lat

Jak zdradził Cillian Murphy w jednym z wywiadów, jego zamiarem i zamiarem twórcy jest pokazanie losów Tommy'ego Shelby'ego po kilkunastu latach od zakończenia serialu. Oznacza to, że bohater będzie miał około 50 lat, a świat wokół niego zmieni się.

Jeśli chcemy oglądać 50-letniego Tommy'ego Shelby'ego, będę tam. Zróbmy to – powiedział Murphy.

Aktor jest otwarty na taką wizję i chętnie zobaczy, jak potoczą się dalsze losy jego bohatera. Z pewnością będzie to ciekawe zadanie aktorskie, aby ukazać zmiany zachodzące z wiekiem.

Zdjęcia do filmu Peaky Blinders ruszą latem 2024 roku

Według informacji od twórcy, zdjęcia do filmu mają ruszyć w połowie 2024 roku. Produkcją zajmie się prawdopodobnie dotychczasowy zespół, więc można się spodziewać podobnej jakości i stylu, do którego przyzwyczaił nas serial.

Rozpoczęcie zdjęć Lato 2024
Premiera 2025

Harmonogram wygląda obiecująco. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zdjęcia potrwają około roku, a następnie rozpocznie się etap postprodukcji. Premiera filmu może odbyć się w 2025 roku lub na początku 2026.

Czytaj więcej: Czy łowczynie wrócą z 2. sezonem apple tv+ - decyzja o dalszym losie serialu kostiumowego

Premiera filmu Peaky Blinders planowana na 2025 rok

Z dotychczasowych informacji wynika, że premiera filmu Peaky Blinders planowana jest na 2025 rok. Fani kultowego serialu BBC muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać kolejne dwa lata na kontynuację losów gangu z Birmingham.

Oczywiście harmonogram może jeszcze ulec zmianie. Kluczowe znaczenie będzie miał przebieg zdjęć i sama produkcja filmu. Jednak można się spodziewać, że twórcy dołożą starań, aby dotrzymać zapowiadany termin premiery.

  • Prace nad scenariuszem - ukończone
  • Rozpoczęcie zdjęć - lato 2024 roku
  • Premiera filmu - 2025 rok

Wszystkie informacje z oficjalnych źródeł i od twórców wskazują na to, że taki harmonogram jest jak najbardziej realny. Zapewne w miarę postępu prac otrzymamy więcej szczegółów na temat samego filmu.

Netflix planuje nowe seriale osadzone w uniwersum Peaky Blinders

Tommy Shelby w filmie Peaky Blinders: Cillian Murphy decyduje o powrocie do swojej kultowej roli

Co prawda film Peaky Blinders ma być domknięciem historii głównego bohatera, czyli Tommy'ego Shelby'ego, jednak to jeszcze nie koniec tego serialowego uniwersum. Netflix podobno prowadzi rozmowy w sprawie stworzenia dwóch nowych serii osadzonych w tym świecie.

Pierwsza z nich miałaby się rozgrywać w Bostonie, w Stanach Zjednoczonych. Jej akcja działaby się kilka dekad po wydarzeniach z Birmingham, więc prawdopodobnie nie zobaczymy już znanych bohaterów.

Drugi serial skupiałby się na postaci Polly Gray, jednej z głównych bohaterek oryginalnych Peaky Blinders. Byłaby to historia rodu Shelby'ów opowiedziana z jej perspektywy.

Na razie są to nieoficjalne doniesienia, ale jeśli potwierdzą się, fani serialu jeszcze nie raz powrócą do tego gangsterskiego świata. Z pewnością byłby to ciekawy zabieg, aby rozwinąć wątki poboczne lub opowiedzieć historie nowych bohaterów osadzonych w znanym już widzom uniwersum.

Podsumowanie

W artykule omówiono kwestię powrotu Cilliana Murphy'ego do roli Tommy'ego Shelby'ego w planowanym filmie Peaky Blinders. Aktor wyraził chęć ponownego wcielenia się w tę kultową postać, jeśli scenariusz spełni jego oczekiwania. Dowiadujemy się, że filmowy Tommy Shelby będzie miał 50 lat i zobaczymy, jak potoczyły się jego dalsze losy.

Steven Knight właśnie kończy prace nad scenariuszem filmu, którego zdjęcia mają ruszyć latem 2024 roku. Premiera produkcji planowana jest na 2025 rok. Ponadto Netflix rozważa stworzenie nowych seriali osadzonych w świecie Peaky Blinders, kontynuując tym samym to rozbudowane już uniwersum.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
  3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska

Jako architektka wnętrz, na blogu dzielę się pomysłami na ciekawe i funkcjonalne aranżacje domu i mieszkania. Publikuję inspiracje, porady oraz opisy konkretnych rozwiązań, które sprawdzą się w codziennym życiu. Chcę pomóc Czytelnikom stworzyć przytulną i wyjątkową przestrzeń do życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły