Blog

Zabezpiecz swój inteligentny dom przed hakowaniem.

Ponieważ urządzenia inteligentnego domu zależą głównie od sygnałów bezprzewodowych i połączenia internetowego, są bardzo podatne na włamania. Inteligentne domy są nieco niepewne i dlatego będziesz musiał opracować plan ochrony swojego inteligentnego domu przed hakowaniem urządzeń IoT (Internet of Things) jeszcze przed jego zbudowaniem.

Zaktualizuj router do najnowszej dostępnej wersji.

Zapora ogniowa routera stanowi podstawową ochronę przed hakerami IoT. Producenci routerów często publikują nowe aktualizacje oprogramowania układowego, aby naprawić luki i zagrożenia bezpieczeństwa w swoich produktach. Hakerzy mogą wykorzystać te luki w zabezpieczeniach, aby włamać się do sieci inteligentnego domu.

Używaj silnych haseł dostępu.

Konieczne jest, aby nigdy nie używać hasła, które jest domyślnie używane w routerze. W przeciwnym razie hakerzy mogą łatwo przeniknąć do Twojej sieci i wywołać chaos. Zamiast tego zaimplementuj silne hasło do swojej sieci Wi-Fi, którego nikt nie może odgadnąć. W haśle używaj symboli, wielkich i małych liter. I nie udostępniaj publicznie swojego Wi-Fi ani hasła.

Regularnie sprawdzaj dzienniki sieciowe, aby zidentyfikować naruszenia

Zrób listę urządzeń podłączonych do Twojej sieci. Następnie sprawdź dzienniki sieciowe routera, aby zobaczyć, które urządzenia są podłączone do Twojej sieci. W ten sposób możesz dowiedzieć się, czy jakiekolwiek niepożądane urządzenia są podłączone do Twojej sieci, czy nie.

Jeśli zauważysz coś niezwykłego, natychmiast zmień hasło i dowiedz się, czy doszło do naruszenia Twojej sieci, czy nie. Następnie poinformuj odpowiednie władze, jeśli dowiesz się, że zostałeś zhakowany.

Tylko od Ciebie zależy kiedy porozmaiwamy

superbet promocja