News

Zwariowana Ally McBeal: krótkie spódniczki i krytyka wagi. Aktorka przerywa milczenie

Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk02.05.20243 min.
Zwariowana Ally McBeal: krótkie spódniczki i krytyka wagi. Aktorka przerywa milczenie

Pamiętacie słynny serial "Ally McBeal" z lat 90.? Przez lata postać granej przez Calistę Flockhart prawniczki w krótkich spódniczkach budziła kontrowersje i była krytykowana za rzekome promowanie antyfeminizmu. Sama aktorka czuła się wręcz sądzona przez widzów za swoją wagę. Teraz, po latach milczenia, gwiazda wraca do tamtych czasów i mówi, jak bardzo ją to wszystko wtedy bolało.

Ally McBeal - skandalizujący serial lat 90.

W czasach, gdy na małych ekranach królowały takie produkcje jak "Przyjaciele" czy "Frasier", na antenie zadebiutował kontrowersyjny serial "Ally McBeal". Ta prawnicza opowieść szybko zyskała rzeszę fanów, ale równie wielu widzów skrytykowało ją za rzekomą promocję antyfeminizmu.

Choć dziś może się to wydawać nieco przesadzone, niebanalna fabuła i odważny styl opowiadania wzbudziły prawdziwą burzę. Zwłaszcza bohaterka serialu, młoda prawniczka z Bostonu, która łamała większość stereotypów i nie bała się ubierać w krótkie spódniczki, dzieliła widownię na zaciekłych zwolenników i przeciwników.

Sama produkcja stała się przebojem i wyznacznikiem nowych trendów w telewizji. Dość powiedzieć, że serial był nagradzany aż 7 razy statuetką Emmy i przez pięć sezonów regularnie pojawiał się na antenie przełomu wieków. Jednak jego fenomen miał także mroczną stronę, której długo nie chciano wspominać.

Krytyka z powodu wagi i krótkich spódniczek Calisty

Grająca główną rolę Calista Flockhart przez lata była obiektem niewybrednych komentarzy i plotek na temat swojej szczupłej sylwetki. Wiele osób zarzucało jej, że jako bohaterka serialu promuje niezdrowe wzorce żywieniowe i zaburza obraz ciała młodych dziewczyn.

Aktorka doświadczyła prawdziwego hejtowania za wagę i sposób ubierania się. Komentarze te stały się na tyle uciążliwe, że przysłoniły nawet jej aktorskie występy i odebrały części widzów radość z oglądania "Ally McBeal".

Dla samej Flockhart był to bardzo bolesny okres. Jak przyznała po latach, nieustanna krytyka i oskarżenia o anoreksję odbijały się na jej zdrowiu psychicznym i uniemożliwiały normalne życie.

  • Czułam się, jakbym była za coś sądzona. To było dziwaczne – wspominała aktorka.
  • Nigdy nie wiedziałam, czy moje serce pęknie na milion kawałków, czy umrę ze śmiechu. To było tak absurdalne.

Czytaj więcej: Spin-off Gry o tron miał być jak historia Mojżesza! Twórca zdradza kulisy odrzuconej przez HBO produkcji

Flockhart przerywa milczenie po latach hejtu

Zdjęcie Zwariowana Ally McBeal: krótkie spódniczki i krytyka wagi. Aktorka przerywa milczenie

Przez długi czas po zakończeniu emisji "Ally McBeal" Calista Flockhart nie chciała wracać do tych trudnych dla niej wspomnień. Teraz jednak, promując nowy serial "Konflikt", zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć, jak bardzo dotknęła ją absurdalna krytyka.

Gwiazda przyznała, że hejt zostawił na niej ogromne piętno – miała problemy ze snem, przygnębienie i strach, że nikt więcej jej nie zatrudni ze względu na stawiane zarzuty. Mimo tego starała się zachować godność i nigdy nie odpowiadać krytykom wprost.

Na szczęście aktorka nie pozwoliła, by hejterskie ataki zniszczyły jej karierę. Do dziś utrzymuje się w zawodzie i z powodzeniem gra nowe role. Jednak ta historia pokazuje, jak niesprawiedliwie bywa czasem traktowana osoba publiczna i jak trudno przeciwstawić się fali nienawiści w internecie.

  • Uwielbiałam pracować nad "Ally McBeal", ale te plotki sprawiły, że było nieprzyjemnie – wspomina Flockhart.
  • Miałam dni, kiedy naprawdę mnie to bolało, wstydziłam się i byłam wściekła.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Nikodem pankowiak - optymalizacja dla CTR i zamiaru wyszukiwania
  3. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  4. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
  5. Co odkrył i wynalazł Albert Einstein?
Autor Nina Błaszczyk
Nina Błaszczyk

Jestem entuzjastką zrównoważonego budownictwa i ekologicznych rozwiązań w domu. Na blogu dzielę się wiedzą na temat OZE, energooszczędnych technologii i materiałów budowlanych przyjaznych środowisku. Publikuję artykuły edukacyjne i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu przyjaznych ekosystemu domów.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły