Newsy

Czy ta postać umrze w 7. serii Młodego Sheldona? Twórca zdradza co się wydarzy

Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki17.02.20248 min.
Czy ta postać umrze w 7. serii Młodego Sheldona? Twórca zdradza co się wydarzy

Śmierć ojca Sheldona w finałowym sezonie "Młodego Sheldona" była przewidywana przez fanów serialu od dawna. Twórcy potwierdzili już, że ten smutny moment nadejdzie, choć nie zdradzili dokładnie, w którym odcinku do niego dojdzie. Showrunner Steve Holland oraz aktor Lance Barber wypowiedzieli się na temat tego wydarzenia, podkreślając jego znaczenie dla serialowej historii. Zapowiedzieli też, że fabuła ostatniego sezonu nawiąże do kluczowych momentów z życia Sheldona znanych z "Teorii wielkiego podrywu".

Śmierć ojca Sheldona w finale serialu

Fani serialu "Młody Sheldon" od dawna spodziewali się, że w pewnym momencie dojdzie do śmierci ojca głównego bohatera. Wydarzenie to jest kluczowe dla rozwoju postaci Sheldona, o czym widzowie doskonale wiedzą z "Teorii wielkiego podrywu". Teraz twórcy serialu potwierdzili, że ten smutny moment nastąpi w siódmym, finałowym sezonie produkcji.

Showrunner Steve Holland wyjaśnił w wywiadzie, że scenarzyści czują się zobowiązani, by uhonorować najważniejsze wydarzenia z życia Sheldona, które ukształtowały tę postać. Dlatego śmierć ojca bohatera jest nieunikniona, choć twórca nie zdradził, w którym dokładnie odcinku siódmego sezonu to nastąpi.

Aktor Lance Barber, wcielający się w rolę George'a Coopera, ojca Sheldona, przyznał z kolei, że od początku pracy przy serialu emocjonalnie przygotowywał się na pożegnanie z tą postacią. Jest wdzięczny, że mógł ją grać aż do finału produkcji.

Czy śmierć ojca Sheldona będzie pokazana na ekranie?

Fani zastanawiają się, czy scenarzyści zdecydują się pokazać moment śmierci George'a Coopera, czy też wydarzenie to będzie miało miejsce poza ekranem. Słowa Hollanda o tym, że twórcy "odniosą się do pewnych rzeczy", niekoniecznie oznaczają, że widzowie zobaczą ostatnie chwile ojca Sheldona. Być może dowiemy się o jego śmierci na przykład z dialogów bohaterów. Okaże się to dopiero po premierze siódmego sezonu.

Los postaci w nowym sezonie Młodego Sheldona

Siódmy sezon serialu "Młody Sheldon" będzie zarazem ostatnim, więc twórcy muszą w satysfakcjonujący widzów sposób poprowadzić historię głównych bohaterów do finału. Jakie jeszcze wydarzenia czekają Sheldona, jego rodzinę i przyjaciół?

Z opublikowanego dotąd zwiastuna wynika, że Missy, siostra Sheldona, stanie się buntownicza i zacznie eksperymentować z używkami. Sheldon tymczasem pójdzie na studia i zamieszka w akademiku. Jego młodsza wersja pojawiła się nawet gościnnie w jednym z odcinków "Teorii wielkiego podrywu", co stanowiło swoisty teaser przed premierą finału.

Sheldon spotka tam Leonarda, Howarda i Rajesha, swoich przyszłych współlokatorów. Wygląda więc na to, że twórcy postanowili nawiązać fabułą ostatniego sezonu "Młodego Sheldona" bezpośrednio do wydarzeń z "Teorii wielkiego podrywu", pokazując, jak to się stało, że ta paczka nerdów zamieszkała razem.

Nowi bohaterowie i wątki

W siódmym sezonie "Młodego Sheldona" pojawią się też nowi bohaterowie, którzy odegrają istotną rolę w życiu głównego bohatera. Jednym z nich będzie dziewczyna Sheldona, Paige (Mckenna Grace), którą pozna w college'u.

Twórcy zapowiedzieli też pogłębienie wątków związanych z chrześcijańską wiarą rodziny Cooperów. Sheldon będzie coraz bardziej kwestionował religijne dogmaty, co stało się przyczyną konfliktów z matką. Mary w końcu będzie musiała zaakceptować, że jej syn obrał inną drogę życiową.

Czytaj więcej: Guillermo del toro wspomógł produkcję 2. odcinka 4. sezonu detektywa - co zrobił kultowy reżyser?

Zapowiedź fabuły przez twórcę serialu

Twórcy serialu "Młody Sheldon" musieli bardzo precyzyjnie zaplanować fabułę ostatniego, siódmego sezonu, aby zgrać ją z wydarzeniami przedstawionymi w macierzystym serialu "Teoria wielkiego podrywu".

Jak zdradził producent Steve Holland, scenarzyści poczuli się zobowiązani do uhonorowania najważniejszych momentów z życia Sheldona, które ukształtowały tę postać. Dlatego w końcu zdecydowali się na uśmiercenie serialowego ojca głównego bohatera, co było nieuniknione.

Holland zapowiedział również, że w fabule pojawią się odniesienia do wielu innych wydarzeń, o których Sheldon opowiadał w "Teorii wielkiego podrywu". Dzięki temu serialowe uniwersum zyska większą spójność.

Czy fabuła zakończy się tak, jak widzowie oczekują?

Pozostaje pytanie, czy twórcom uda się zadowolić fanów sposobem poprowadzenia historii głównych bohaterów. Wiele osób oczekuje, że "Młody Sheldon" bezpośrednio nawiąże do pierwszego odcinka "Teorii wielkiego podrywu", kiedy poznaliśmy dorosłego już Sheldona.

Inni widzowie uważają, że nie wszystkie wątki muszą idealnie się zgadzać i dają scenarzystom większą swobodę. Ostateczny kształt fabuły poznamy po premierze siódmego sezonu "Młodego Sheldona" w 2023 roku.

Opinia producenta na temat kanonu fabularnego

Czy ta postać umrze w 7. serii Młodego Sheldona? Twórca zdradza co się wydarzy

Część widzów serialu "Młody Sheldon" uważa, że spin-off nie musi ściśle trzymać się kanonu ustalonego w pierwowzorze, czyli "Teorii wielkiego podrywu". Innego zdania jest producent Steve Holland.

Holland podkreślił, że według niego istnieje obowiązek odniesienia się do najważniejszych wydarzeń z życia Sheldona, które ukształtowały tę postać. Dzięki temu serialowe uniwersum zyskuje większą spójność.

Producent dodał, że bohaterowie "Młodego Sheldona" funkcjonują przecież w tym samym świecie co postacie z "Teorii wielkiego podrywu". Dlatego na przykład śmierć ojca Sheldona jest czymś nieuniknionym, choć spin-off pozwalał sobie na pewne modyfikacje w stosunku do fabuły głównego serialu.

Odniesienia do macierzystego serialu

Holland zapowiedział, że w ostatnim sezonie "Młodego Sheldona" pojawi się więcej odniesień do wydarzeń z "Teorii wielkiego podrywu", aby jak najlepiej uhonorować kanon tego serialu. Na przykład prawdopodobne jest, że zobaczymy, jak Sheldon poznaje swoich przyszłych współlokatorów.

Scenarzyści z premedytacją podjęli decyzję, by doprowadzić historię do punktu, który widzowie doskonale znają. Tym samym "Młody Sheldon" pełni funkcję prequela, idealnie łącząc się z wydarzeniami z macierzystej produkcji.

Wypowiedź aktora grającego ojca Sheldona

Aktor Lance Barber, który w serialu "Młody Sheldon" gra ojca tytułowego bohatera, w wywiadzie podczas Television Critics Association zdradził kulisy swojej pracy nad tą produkcją.

Barber przyznał, że od początku spodziewał się, iż jego postać w pewnym momencie umrze, bo taka jest fabuła macierzystego serialu "Teoria wielkiego podrywu". Dlatego od dawna emocjonalnie przygotowywał się na pożegnanie z tą rolą.

Aktor dodał, że czuje się wyróżniony, że mógł grać ojca Sheldona aż do finałowego sezonu serialu. Liczy, że w ten sposób na zawsze zapadnie w pamięć widzów.

Trzymałem kciuki od samego początku, że dotrwam do końca, kiedykolwiek to nastąpi. Bycie zapamiętanym w ten sposób to dla mnie wielka sprawa.

Barber wyznał, że odejście z serialu będzie dla niego trudne, ponieważ polubił pracę przy "Młodym Sheldonie" i cały zespół produkcyjny. Jednak zdaje sobie sprawę, że taki jest nieunikniony los jego bohatera.

Najważniejsze wydarzenia w życiu głównego bohatera

Siódmy sezon serialu "Młody Sheldon" będzie ostatnim, więc scenarzyści muszą w nim zawrzeć najważniejsze wydarzenia z życia tytułowego bohatera, które ukształtowały tę postać.

Do kluczowych momentów z biografii Sheldona należą:

 • Śmierć ojca, George'a Coopera
 • Zamieszkanie w akademiku i rozpoczęcie studiów na prestiżowej uczelni w bardzo młodym wieku
 • Poznanie przyszłych współlokatorów i przyjaciół: Leonarda, Howarda i Rajesha
 • Zerwanie z dogmatami religijnymi, wyznawanymi przez rodzinę Sheldona i obrań nowej drogi życiowej
 • Romans z dziewczyną poznaną na studiach
 • Buntownicze zachowanie siostry Sheldona, Missy

Te wydarzenia pozwolą doprowadzić fabułę "Młodego Sheldona" do momentu, gdy widzowie po raz pierwszy poznali dorosłego już bohatera w pierwszym odcinku "Teorii wielkiego podrywu". Tym samym serial zakończy się w sposób logiczny i satysfakcjonujący dla fanów.

Podsumowanie

W artykule omówiono najważniejsze informacje na temat siódmego, finałowego sezonu serialu "Młody Sheldon". Twórcy potwierdzili, że w nowych odcinkach dojdzie do śmierci ojca głównego bohatera, co będzie kluczowym wydarzeniem fabularnym. Przedstawiono również zapowiedzi innych wątków związanych z losem Sheldona i jego bliskich. Dowiadujemy się, jak potoczą się losy bohaterów w ostatnim sezonie produkcji.

Podsumowując, artykuł zawiera szczegóły na temat fabuły, wypowiedzi twórców i aktorów serialu "Młody Sheldon" na temat finałowego sezonu. Poznajemy kulisy powstawania ostatnich odcinków i najważniejsze wydarzenia, które w nich zobaczymy. Lektura pozwala przygotować się na emocjonujący koniec przygody z tym serialem.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
 2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
 3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
 4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
 5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki

Jestem pasjonatem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Na blogu dzielę się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w domu. Publikuję artykuły i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu nowoczesnych i przyjaznych środowisku projektów domów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły