Newsy

Facet z zasadami – zwiastun serialu od twórcy Wielkich kłamstewek. Jeff Daniels w roli bogacza

Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki24.03.20249 min.
Facet z zasadami – zwiastun serialu od twórcy Wielkich kłamstewek. Jeff Daniels w roli bogacza

Zwiastun serialu "Facet z zasadami" już jest dostępny na Netfliksie! Ta nowa produkcja to adaptacja książki Toma Wolfe'a, stworzona przez twórcę kultowych "Wielkich kłamstewek". W roli głównej występuje Jeff Daniels, wcielający się w postać bogacza Charliego Crokera, potentata rynku nieruchomości. Będziesz mieć okazję śledzić losy jego imperium, które niebawem może runąć, gdy stanie w obliczu bankructwa.

Zwiastun serialu Facet z zasadami na Netfliksie

Pewnie ostatnio wielu z Was mogło natknąć się na zwiastun serialu zatytułowanego "Facet z zasadami". Ta nowa produkcja Netfliksa to adaptacja książki Toma Wolfe'a o tym samym tytule. Opowiada historię Charliego Crokera, bogacza i potentata rynku nieruchomości, który staje w obliczu bankructwa. W tytułowej roli występuje niezawodny Jeff Daniels, którego doskonale znamy z takich produkcji jak "Newsroom".

Krótki zwiastun nie zdradza zbyt wielu szczegółów fabuły, ale już po krótkim klipie możemy wywnioskować, że "Facet z zasadami" będzie mroczną opowieścią o upadku człowieka, który ma wszystko. Ten niespełna minutowy klip sugeruje, że Croker będzie musiał stawić czoło konsekwencjom swoich decyzji i walczyć o uratowanie swojego imperium przed osobami, które będą chciały wykorzystać jego trudną sytuację.

Zwiastun serialu zdecydowanie rozbudza apetyt na więcej i pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Możemy być jednak pewni, że ze względu na twórców stojących za tą produkcją, otrzymamy solidną historię utkaną z dobrze znanych motywów upadku i ludzkiej żądzy władzy i bogactwa. Nietrudno więc wywnioskować, że Facet z zasadami powinien przypaść do gustu wszystkim fanom produkcji takich jak "Sukcesja" czy "Billions".

Fabuła serialu Facet z zasadami - Jeff Daniels jako bogacz

Jak już zostało wspomniane, głównym bohaterem Faceta z zasadami jest Charlie Croker, który co prawda wydaje się człowiekiem bogatym i wpływowym, ale w gruncie rzeczy jego imperium stoi na skraju przepaści. Jeff Daniels, który wcielił się w tę rolę, w jednym ze zwiastunów wypowiada znamienne słowa: "Czy ludzie zauważą twoją śmierć? Słyszałem, że kiedy człowiek osiąga punkt, w którym jest starszy, to jest to tragedia. Tragedia polega na tym, że nie chce tego uznać".

Te słowa zdają się dobrze obrazować duszę Crokera - bogacza, który ma wszystko, ale jednocześnie niewiele. Jego status i pieniądze dają mu władzę, jednak jego życie jest pozbawione wartości wyższych. Kiedy wszystko zaczyna się rozsypywać niczym domek z kart, zaczyna on zdawać sobie sprawę z tego, jak kruche i złudne były fundamenty, na których zbudował swoje imperium.

Upadek Crokera i walka o przetrwanie

Jak się można domyślić, Croker nie podda się bez walki. W zwiastunie widzimy go jako człowieka bezwzględnego i zdeterminowanego, który będzie bronił swojego imperium przed wszystkimi zagrożeniami. Mamy więc do czynienia z historią o upadku, jednak nie traktuje ona tej kwestii w typowo tragiczny sposób. Główny bohater zamierza stawić opór przeciwnościom losu, a to oznacza, że możemy liczyć na sporo zwrotów akcji oraz emocji.

Co ciekawe, świetnie dobrany klimat i napięcie w zwiastunie wprowadzają nas w nieco noir'owy nastrój. Nie możemy być jednak pewni, czy ta estetyka zostanie zachowana w całym serialu, ale z pewnością jest to intrygujący zabieg. Bez wątpienia jednak przez cały czas będziemy emocjonalnie związani z losami Crokera i jego walką o utrzymanie wszystkiego, co zbudował przez lata.

Czytaj więcej: Które platformy streamingowe wygrywają ranking na Netflixie?

Obsada serialu Facet z zasadami - kim są główni aktorzy?

Poza wspomnianym Jeffem Danielsem w obsadzie "Faceta z zasadami" znaleźli się też inni znamienici aktorzy. Drugą najważniejszą rolę otrzymała Lucy Liu, która wcieli się w postać Joyce Newman - założycielki firmy kosmetycznej zmagającej się z kryzysem. Z pewnością dla tak znanej aktorki będzie to ogromne wyzwanie, ale jeśli ktoś mógł udźwignąć tak ważną rolę, na pewno jest nią Liu.

"Jeff Daniels jest świetnym, charyzmatycznym aktorem, który potrafi w porywający sposób zagrać nawet tak skomplikowaną postać jak Croker. To z pewnością jedna z gwiazd tej produkcji."

Obok Liu i Danielsa, w "Facecie z zasadami" występują też inne znakomitości, jak chociażby Diane Lane znana z filmu "Konflikt", Bill Camp ("Gambit królowej"), William Jackson Harper ("Dobre miejsce"), Tom Pelphrey ("Mank"), Chanté Adams ("Ich własna liga"), Aml Ameen ("Rustin"), Sarah Jones ("For All Mankind") i Jon Michael Hill ("Elementary").

Patrząc na tak zacną obsadę, możemy być pewni, że każda rola - nawet te drugoplanowe - będą zagrane po mistrzowsku. Ponadto takie zaplecze aktorskie pozwala wierzyć, że "Facet z zasadami" nie będzie jedynie historią o upadku jednego człowieka, ale rozbudowanym dziełem traktującym o złożonych ludzkich dramatach na wielu płaszczyznach.

 • Jeff Daniels jako Charlie Croker
 • Lucy Liu jako Joyce Newman
 • Diane Lane
 • Bill Camp
 • William Jackson Harper
 • Tom Pelphrey
 • Chanté Adams
 • Aml Ameen
 • Sarah Jones
 • Jon Michael Hill

Kariera Jeff Daniels - znane filmy i seriale z jego udziałem

Zdjęcie Facet z zasadami – zwiastun serialu od twórcy Wielkich kłamstewek. Jeff Daniels w roli bogacza

Jeff Daniels bez wątpienia jest jedną z największych gwiazd serialu "Facet z zasadami". Ten znakomity aktor ma na swoim koncie wiele znakomitych ról zarówno filmowych, jak i telewizyjnych. Spośród jego największych osiągnięć warto wspomnieć o hiodukkcjach takich jak "Dług", "Looper: Petla czasu" czy "Steve Jobs", ale przede wszystkim wybitny "Newsroom" Aarona Sorkina.

W tym ostatnim serialu wcielił się on w postać Willa McAvoya, cynicznego i aroganckiego prezentera wiadomości, który następuje duchową przemianę i staje się ikoną etycznego dziennikarstwa. Był to prawdziwy przełom w jego karierze i rola, która przyniosła mu wiele zasłużonych pochwał od krytyków.

Daniels - aktor charakterystyczny o dużym talencie

Daniels jest aktorem charakterystycznym, który bardzo rzadko grywa typowe role czarnych charakterów czy protagonistów. Jest jednym z tych artystów, którzy potrafią budować prawdziwe, złożone postaci z ludzkimi wadami i słabościami. Bez wątpienia sprawdzi się zatem w roli Crokera, który wydaje się wielowymiarową i skomplikowaną postacią.

Aktor ten ma na swoim koncie również wiele prestiżowych nominacji i nagród, w tym cztery nominacje do Oscara za takie filmy jak "Czekolada", "Obywatele lam" czy "Purpurowy całun". Jest również zdobywcą Złotego Globu i dwukrotnie nominowanym do tej nagrody. Bez wątpienia jest więc jedną z gwiazd, która wniesie dużo blasku w produkcję "Faceta z zasadami".

Tytuł Rok Rola
Czekolada 1994 Rev. Steven Loski
Godsend 2004 Paul Duncan
Looper: Pętla czasu 2012 Joe Starszy
Newsroom 2012-2014 Will McAvoy
Dług 2010 Saul Naumann

Twórca Wielkich kłamstewek za produkcją Facet z zasadami

Olbrzymim atutem "Faceta z zasadami" są niewątpliwie twórcy odpowiedzialni za tę produkcję. Za serial odpowiadają wielkie tuzy telewizyjni - David E. Kelley ("Ally McBeal", "Wielkie kłamstewka") oraz Regina King ("Watchmen", "Pozostawieni"). Ten pierwszy jest pomysłodawcą i twórcą serialu, podczas gdy King wyreżyserowała część odcinków.

Mało kto nadaje się lepiej do stworzenia takiej produkcji niż Kelley, który ma na swoim koncie wiele znakomitych produkcji. Oprócz wzmiankowanych "Wielkich kłamstewek" i "Ally McBeal" stworzył on takie przełomowe seriale jak "Dochodzenie", "Boston Public" oraz "Drobne zbrodnie". Jest więc mistrzem tworzenia intrygujących, dramatycznych opowieści o ludziach postawionych w trudnej sytuacji.

Ponadto, za kamerą stanęła również Regina King, której twórczość ma bardziej filmowy wymiar. Ta wybitna aktorka zyskała niedawno sporo uznania za pracę przy wielokrotnie nagradzanej produkcji "Watchmen". Możemy więc spodziewać się, że obie te wybitne persony zapewnią serialowi "Facet z zasadami" niezbędną jakość oraz poruszającą głębię.

Czy warto obejrzeć serial Facet z zasadami na Netfliksie?

Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione wcześniej czynniki, można wysnuć wniosek, że "Facet z zasadami" to premiumowa produkcja, której nie warto przegapić. Otrzymaliśmy w niej znakomitą obsadę, charyzmatycznego i utalentowanego aktora w roli głównej oraz twórców z najwyższej półki. Do tego dochodzi intrygująca fabuła wykorzystująca motyw upadku człowieka sukcesu, która wprowadza mroczny, noir'owy klimat.

Mamy więc niemal gwarancję wysokiej jakości i zajmującej historii. Jeśli dobrze znacie twórczość Davida E. Kelley'a, z pewnością wiecie, że ludzkie dramaty wychodzą mu fenomenalnie. Możemy więc liczyć na wciągającą opowieść o ludzkiej naturze wystawionej na próbę, co w połączeniu z niezwykłym talentem Danielsa tworzy potencjalnie produkt wartą uwagi każdego widza.

 • Znakomita obsada z charyzmatycznym Jeffem Danielsem na czele
 • Twórcy z wielkim doświadczeniem (David E. Kelley, Regina King)
 • Intrygująca fabuła oparta na motywach upadku i ludzkiej żądzy władzy
 • Mroczny, noir'owy klimat
 • Okazja do przyjrzenia się złożonej ludzkiej naturze

Możemy więc śmiało założyć, że "Facet z zasadami" stanie się jednym z głośniejszych tytułów Netfliksa w najbliższym czasie. Patrząc na wszystkie atuty tej produkcji, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zarezerwować sobie termin na obejrzenie tego serialu.

Podsumowanie

Kiedy ogląda się zwiastun serialu "Facet z zasadami", trudno oprzeć się wrażeniu, że Netflix przygotował prawdziwą premiumową produkcję. Mamy tutaj rewelacyjną obsadę z Jeffem Danielsem wcielającym się w rolę bogacza Charliego Crokera, twórców na najwyższym poziomie, a wśród nich twórcę Wielkich kłamstewek, a także intrygującą historię, która wystawia na próbę ludzką naturę.

Wydaje się więc, że Facet z zasadami to pozycja obowiązkowa dla każdego fana wysokiej jakości telewizji. Produkcja ta ma wszystkie atuty, by stać się jednym z najbardziej omawianych tytułów Netfliksa tego roku. Jeśli szukasz poruszającej, dramatycznej opowieści w mistrzowskim wykonaniu, na pewno sięgniesz po tę propozycję.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
 2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
 3. Nikodem pankowiak - optymalizacja dla CTR i zamiaru wyszukiwania
 4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
 5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki

Jestem pasjonatem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Na blogu dzielę się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w domu. Publikuję artykuły i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu nowoczesnych i przyjaznych środowisku projektów domów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kto zagra Amandę Knox w nowym miniserialu?
NewsyKto zagra Amandę Knox w nowym miniserialu?

Nadchodzący miniserial Hulu przedstawi historię Amandy Knox, oskarżonej o morderstwo współlokatorki. W roli głównej Margaret Qualley, która pokaże jej przemianę z morderczyni w ofiarę niesprawiedliwości.