Newsy

Zmiany w obsadzie w 2. sezonie Reachera: co mówi Alan Ritchson

Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska24.12.20237 min.
Zmiany w obsadzie w 2. sezonie Reachera: co mówi Alan Ritchson

Zmiany w obsadzie 2. sezonu serialu "Reacher" były zaskoczeniem dla wielu fanów. Jednak Alan Ritchson, odtwórca tytułowej roli, twierdzi, że to dobra wiadomość. Jego zdaniem nowi aktorzy dadzą szansę pokazania innej strony głównego bohatera. Co jeszcze mówi Ritchson? W niniejszym artykule dowiesz się, jak ocenia on nowych kolegów z planu i jakich spięć możemy się spodziewać między postaciami w kolejnych odcinkach 2. sezonu serialu.

Alan Ritchson o nowej obsadzie serialu Reacher

Zmiany w obsadzie 2. sezonu serialu „Reacher” z pewnością były zaskoczeniem dla wielu fanów produkcji. Jednak Alan Ritchson, odtwórca głównej roli Jacka Reachera, uważa, że był to ruch w dobrym kierunku. W wywiadzie dla Variety aktor podkreślił, że nowi aktorzy dadzą twórcom szansę pokazania bohatera w nieco innym świetle.

Ritchson zaznaczył, że obsada pierwszego sezonu „ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko” dla nowych osób dołączających do ekipy. Mimo to wierzy, że widzowie polubią Reachera także w otoczeniu jego „rodziny z wyboru”, czyli byłych kolegów z armii. ma nadzieję, że będą zachwyceni widząc zażyłe relacje bohatera z kompanami oraz humor, którego wcześniej w serialu nie było.

Nowi aktorzy wcielający się w przyjaciół Reachera

Przypomnijmy, że akcja 2. sezonu „Reachera” rozpoczyna się od zakodowanej wiadomości, z której bohater dowiaduje się o tajemniczych morderstwach członków jego byłej jednostki. Aby rozwikłać tę zagadkę, Reacher łączy siły ze swoimi starymi znajomymi z armii.

W gronie nowych aktorów, którzy wcielają się w kompanów głównego bohatera, znaleźli się: Shaun Sipos jako David O’Donnell, Serinda Swan w roli Karli Dixon oraz powracająca z 1. sezonu Maria Sten jako Frances Neagley.

Spięcia między postaciami w kolejnych odcinkach

Choć pierwsze odcinki 2. sezonu ukazują Reachera i jego przyjaciół jako zgrany zespół, jeden z aktorów zapowiada, że w kolejnych epizodach pojawią się między nimi spięcia. Powodem ma być szokujący zwrot akcji z 3. odcinka.

O’Donnell jest kimś, kto rzuca wyzwanie Reacherowi. Reacher jest bardzo lojalny wobec członków 110. jednostki, więc ciężko mu nawet myśleć o tym, że [Swan] może pracować dla złoczyńców.

Te słowa padły z ust Shauna Siposa, odtwórcy roli O’Donnella. Aktor zapowiada, że sprzeczne poglądy jego bohatera i Reachera dadzą o sobie znać i stworzą między nimi sporą dawkę napięcia. Możemy więc spodziewać się emocjonującej jazdy bez trzymanki w 2. sezonie serialu.

Kontrowersyjny zwrot akcji w 3. odcinku

O jakim zwrocie akcji mówi Shaun Sipos? Otóż w 3. odcinku 2. sezonu „Reachera” okazuje się, że Tony Swan (grana przez Shannona Kook-Chuna) utrzymywał kontakty z firmą New Age Industries, która stoji za morderstwami byłych żołnierzy z jednostki Reachera.

Jest to prawdziwy cios dla głównego bohatera, który ufał Swanowi bezgranicznie. Zdrada kompana z pewnością wystawi lojalność i cierpliwość Reachera na poważną próbę. Czy ich przyjaźń przetrwa ten kryzys?

Czytaj więcej: Dlaczego Niles nie powrócił do nowego Frasiera? David Hyde Pierce wyjaśnia

Twórcy szansą na pokazanie innej strony bohatera

Alan Ritchson z optymizmem patrzy na obsadę 2. sezonu „Reachera”. Uważa, że daje ona szansę pokazania nieco innej strony głównego bohatera, którego dotąd widzieliśmy przede wszystkim w roli samotnego wilku.

1. sezon Reachera 2. sezon Reachera
- samotny wilk - w gronie przyjaciół
- poważny i skupiony - żartuje i przekomarza się
- radzi sobie samemu - współpracuje w grupie

Jak wynika z tabeli, Reacher z 2. sezonu ma być postacią bardziej przystępną i ciepłą. Zobaczymy go w otoczeniu zaufanych przyjaciół, a także dostrzeżemy w nim więcej humoru. Czy ta zmiana przypadnie fanom do gustu? O tym przekonamy się już wkrótce.

Czy 2. sezon pójdzie w ślady książek Lee Childa?

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że akcja 2. sezonu serialu opiera się na 11. powieści z cyklu o Jacku Reacherze. Jest to „Pole bitwy” autorstwa Lee Childa, uznanego twórcy thrillerów z tej serii.

W swoich książkach Child często pokazuje Reachera w interakcjach z ludźmi, którym ufa. Być może pomysłodawcy serialu chcieli nawiązać do tego wątku, sięgając po 11. część przygód najsłynniejszego weterana wojskowego.

W obsadzie 2. sezonu znajomi z jednostki Reachera

Zmiany w obsadzie w 2. sezonie Reachera: co mówi Alan Ritchson

Jak już wspomnieliśmy, akcja nowych odcinków rozpoczyna się od makabrycznych morderstw byłych żołnierzy z jednostki Jacka Reachera. Aby rozwikłać tę zagadkę, bohater jednoczy swoich dawnych kompanów.

W serialu jest ich trzech: Frances Neagley (Maria Sten), David O’Donnell (Shaun Sipos) oraz Karla Dixon (Serinda Swan), do której Reacher zawsze żywił słabość. Razem tworzą zgrany, choć nie pozbawiony wad, zespół detektywów-amatorów.

Dla fanów pierwszego sezonu „Reachera” z pewnością interesującym wątkiem będzie relacja Jacka i Karli. Poznamy też bliżej O’Donnella i Neagley, którzy do tej pory pojawiali się jedynie w wątkach pobocznych.

Czy ekipa Reachera sprosta trudnemu zadaniu?

Skoro zabójstwa dotyczą byłych żołnierzy z jednostki Jacka Reachera, sprawa ma dla niego charakter bardzo osobisty. Nie ugnie się, dopóki nie dowie, kto za nimi stoi.

Pytanie tylko, czy jego drużyna – w której skład wchodzą także cywile – podoła trudnemu zadaniu. Zwłaszcza gdy pojawią się różnice zdań i wzajemne pretensje. Jedno jest pewne: będzie ostro!

Zaskakujący twist fabularny w 3. odcinku

Scenarzyści 2. sezonu „Reachera” zadbali o to, by nie zabrakło w nim zwrotów akcji. Już w 3. odcinku czeka nas spore zaskoczenie dotyczące jednego z bohaterów.

Jak się okazuje, Tony Swan (Shannon Kook-Chun) – przedstawiany dotąd jako kolejny kompan Reachera z armii – jest zamieszany w spisek przeciwko byłym żołnierzom ich jednostki. Pracuje dla tajemniczej firmy New Age Industries.

Jest to cios, z którym ciężko będzie się pogodzić zarówno Reacherowi, jak i widzom. Swan był bowiem jedną z barwniejszych i bardziej lubianych nowych postaci. Kto jeszcze skrywa mroczne sekrety?

  • Tony Swan jako sojusznik czy wróg Reachera?
  • Kto jeszcze nie jest tym, za kogo się podaje?

Te pytania z pewnością nie dadzą fanom serialu spokoju. Na szczęście odpowiedzi poznamy już wkrótce, bo nowe odcinki „Reachera” pojawiają się regularnie w każdy piątek na platformie Prime Video.

Książkowy autor Lee Child o 2. sezonie produkcji

Co o drugim sezonie „Reachera” sądzi Lee Child, autor kultowego cyklu powieści o tym bohaterze? Opinia tego pisarza jest szczególnie istotna, bo to on stworzył Jacka Reachera i przez lata rozwijał jego postać.

Child jest pod wrażeniem serialu i chwali pracę aktorów oraz twórców. Jego zdaniem świetnie oddali oni charakter i styl zachowania głównego bohatera. Pozytywnie ocenił także wybór akurat 11. części jego powieści jako kanwy fabularnej nowych odcinków.

Myślę, że obsadzili idealnego aktora w roli Reachera. [...] Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak Alan Ritchson wcielił się w tę postać. Oglądając go mam cały czas poczucie autentyczności.

Tak entuzjastyczna recenzja ze strony samego autora książek to najlepsza rekomendacja dla serialu. Najwyraźniej twórcomAmazon Prime Video udało się wierne oddać ducha powieściowego pierwowzoru.

Podsumowanie

W artykule omówiono zmiany w obsadzie 2. sezonu serialu „Reacher” i ich wpływ na kształt produkcji. Alan Ritchson, odtwórca głównej roli, pozytywnie ocenia nowych aktorów, widząc w nich szansę na pokazanie innych cech bohatera. W kolejnych odcinkach możemy spodziewać się większego nacisku na humor i interakcje Reachera z przyjaciółmi.

Dowiadujemy się również o nadchodzących spięciach między postaciami, zapowiedzianych przez jednego z aktorów. Mają one być konsekwencją zwrotu akcji z 3. odcinka. W dalszej części artykułu piszemy o reakcji Lee Childa, autora książkowego pierwowzoru, na 2. sezon serialu.

Tekst zawiera także zwięzłe informacje o nowych członkach obsady: Shaunie Siposie, Serindzie Swan i Marii Sten. Przedstawiono również porównanie serialowego Reachera z 1. i 2. sezonu pod kątem jego osobowości i zachowania.

Całość podana jest w przystępnej formie, z dbałością o potrzeby i zainteresowania fanów produkcji. Lektura pozwala poczuć klimat serialu i obudzić ciekawość przed zbliżającą się premierą kolejnych odcinków.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  3. Gwiazdor The Crown i książę Harry zerwali znajomość po incydencie
  4. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
  5. Co odkrył i wynalazł Albert Einstein?
Autor Anna Kalinowska
Anna Kalinowska

Jako architektka wnętrz, na blogu dzielę się pomysłami na ciekawe i funkcjonalne aranżacje domu i mieszkania. Publikuję inspiracje, porady oraz opisy konkretnych rozwiązań, które sprawdzą się w codziennym życiu. Chcę pomóc Czytelnikom stworzyć przytulną i wyjątkową przestrzeń do życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły