Newsy

Elisabeth moss jako agentka w serialu szpiegowskim the veil od twórcy peaky blinders - zdjęcia

Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki15.02.20244 min.
Elisabeth moss jako agentka w serialu szpiegowskim the veil od twórcy peaky blinders - zdjęcia

Elisabeth Moss wciela się w rolę agentki MI6 w nowym serialu szpiegowskim The Veil. Gwiazda seriali Mad Men i Opowieść podręcznej tym razem gra główną bohaterkę - Imogen Salter, która wdaje się w zaskakującą relację z kobietą podejrzaną o terroryzm. Scenariusz produkcji napisał Steven Knight, twórca głośnego serialu Peaky Blinders. Podczas podróży po Bliskim Wschodzie i Europie bohaterki będą zmagać się z dzielącymi je różnicami i politycznymi intrygami. Serial The Veil zadebiutuje 30 kwietnia 2023 roku.

Elisabeth Moss główną bohaterką serialu The Veil

Gwiazda seriali „Mad Men” i „Opowieść podręcznej” Elisabeth Moss wcieli się w główną rolę w nowym serialu szpiegowskim „The Veil”. Produkcja opowie o losach agentki brytyjskiego wywiadu Imogen Salter, którą gra właśnie Moss.

Scenariusz serialu napisał Steven Knight, twórca głośnego i niezwykle popularnego „Peaky Blinders”. To właśnie on odpowiada za fabułę i budowanie napięcia w „The Veil”.

W serialu „The Veil” zobaczymy relację dwóch kobiet, które wyruszają w podróż z Bliskiego Wschodu przez Europę. Agentka brytyjskiego wywiadu Salter podejrzewa swoją towarzyszkę podróży o powiązania z terrorystami z Państwa Islamskiego.

Rola agentki MI6 dla Elisabeth Moss

Dla Elisabeth Moss jest to pierwsza tak duża rola w serialu szpiegowskim i thrillerze. Aktorka wcześniej grywała postaci w kostiumowych i historycznych produkcjach takich jak „Mad Men” czy „Zakochani po uszy”.

Tymczasem w „The Veil” wciela się w agentkę MI6 Imogen Salter, tajemniczą kobietę śledczą, próbującą rozwikłać zagadkę domniemanego terrorysty. „Jestem podekscytowana, że gram w czymś tak odmiennym od tego, co robiłam do tej pory” – wyznała Moss.

Scenariusz The Veil od twórcy Peaky Blinders

Steven Knight, twórca „Peaky Blinders”, napisał scenariusz serialu „The Veil”. Możemy więc spodziewać się podobnej gęstej atmosfery, napięcia i zwrotów akcji, co w jego poprzednim hicie.

„Chciałem opowiedzieć historię międzynarodowego konfliktu szpiegowskiego, ale też skupić się na relacji dwóch kobiecych bohaterek. Mam nadzieję, że widzom spodoba się ta mieszanka” – zapowiedział Knight.

Reżyserem „The Veil” została francuska filmowczyni Melina Jones, która ma na swoim koncie nagradzany dramat „Pola śmierci”.

Relacja agentki z podejrzaną o terroryzm bohaterką

Kluczowym wątkiem serialu „The Veil” będzie relacja dwóch głównych bohaterek – agentki wywiadu Imogen Salter (Elisabeth Moss) i Adilah (Yumna Marwan), kobiety podejrzewanej przez Salter o powiązania z terrorystami.

Podczas podróży z Bliskiego Wschodu do Europy kobiety będą musiały stawić czoła politycznym intrygom i różnicom kulturowym. W finałowym odcinku okaże się, czy Adilah faktycznie ma związki z terrorystami, a także jaki los spotka agentkę Salter.

„Najważniejsza w tej historii jest relacja dwóch kobiet, które dzieli tak wiele, a jednak muszą ze sobą współpracować” – mówi Steven Knight, twórca „The Veil”.

Podróż bohaterek przez Bliski Wschód i Europę

Akcja serialu „The Veil” rozgrywa się w kilku krajach na trasie podróży dwóch bohaterek – agentki Salter i podejrzanej Adilah.

Kobiety przemierzają Syrię, Turcję, Francję i Wielką Brytanię. W każdym z tych państw napotykają inne przeszkody, a także stykają się z lokalną polityką i służbami specjalnymi.

Kraj Miejsce akcji
Syria Aleppo
Turcja Stambuł
Francja Paryż
Wielka Brytania Londyn

Zdjęcia do serialu kręcono w rzeczywistych lokalizacjach. Za sceny z Bliskiego Wschodu odpowiadali miejscowi filmowcy, co daje większy realizm produkcji.

„Chcieliśmy oddać realia i problemy regionu nie tylko w warstwie fabularnej, ale też wizualnej” – tłumaczy reżyserka Melina Jones.

Data premiery serialu The Veil z Elisabeth Moss

Elisabeth moss jako agentka w serialu szpiegowskim the veil od twórcy peaky blinders - zdjęcia

Premiera pierwszego odcinka serialu „The Veil” zaplanowana jest na 30 kwietnia 2023 roku w USA w stacji telewizyjnej FX.

Produkcja liczy 6 odcinków, które będą emitowane co tydzień aż do finału 4 czerwca 2023 roku.

  • Premiera serialu: 30 kwietnia 2023
  • Liczba odcinków: 6
  • Data finałowego odcinka: 4 czerwca 2023

W Polsce serial „The Veil” będziemy mogli obejrzeć najprawdopodobniej na platformie Disney+ niecałe 2 miesiące po premierze w USA. Będzie więc dostępny w lecie 2023 roku.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono nowy serial szpiegowski The Veil z udziałem gwiazdy Elisabeth Moss. Aktorka znana z takich produkcji jak Mad Men czy Opowieść podręcznej tym razem wciela się w agentkę brytyjskiego wywiadu. Scenariusz do serialu napisał Steven Knight, twórca głośnego Peaky Blinders. Fabuła skupia się na relacji agentki z kobietą podejrzewaną o terroryzm. Podczas wspólnej podróży przez Bliski Wschód i Europę bohaterki zmagają się z politycznymi intrygami.

Premiera nowego serialu The Veil z udziałem Elisabeth Moss odbędzie się 30 kwietnia 2023 roku w amerykańskiej stacji FX. Serial liczy 6 odcinków. W Polsce produkcję obejrzymy prawdopodobnie na platformie Disney+ latem 2023 roku.

Najczęstsze pytania

Główną rolę w serialu The Veil gra amerykańska aktorka Elisabeth Moss, znana widzom z takich produkcji jak Mad Men, Opowieść podręcznej czy Zakochani po uszy. Wciela się ona w agentkę brytyjskiego wywiadu Imogen Salter.

Scenariusz do serialu The Veil napisał Steven Knight, twórca kultowego już Peaky Blinders. To właśnie on odpowiada za fabułę i budowanie napięcia w nowej produkcji stacji FX.

Premiera The Veil odbędzie się 30 kwietnia 2023 roku w USA na kanale FX. W Polsce serial prawdopodobnie trafi na platformę Disney+, choć data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Głównym wątkiem The Veil jest relacja agentki brytyjskiego wywiadu z kobietą podejrzewaną o terroryzm. Podczas wspólnej podróży z Bliskiego Wschodu do Europy bohaterki mierzą się z politycznymi problemami i różnicami kulturowymi.

Pierwszy sezon serialu The Veil będzie liczył 6 odcinków. Finałowy, szósty odcinek wyemitowany zostanie 4 czerwca 2023 roku w stacji FX w USA. Nie wiadomo jeszcze, czy powstanie kontynuacja serialu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba na instalację 4kW? Sprawdź cenę montażu 4kW fotowoltaiki w 2023 roku
  2. Ochrona przed zanieczyszczeniami klapa zwrotna okap
  3. Czy jest szansa na 2. sezon Mare z Easttown? Kate Winslet o potencjalnym powrocie
  4. Ncuti gatwa kulisach sceny goblinami występie muzycznym doktor who kręcono
  5. Być albo nie być dla serialu Netfliksa Problemu trzech ciał?
Autor Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki

Jestem pasjonatem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Na blogu dzielę się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w domu. Publikuję artykuły i poradniki. Chcę pomagać w tworzeniu nowoczesnych i przyjaznych środowisku projektów domów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły